Sağlık

2021 Saç Ekimi Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde en fazla saç ekimi fiyat hesaplaması aranıyor. Çünkü insanlar saç ekimi yaptırmadan önce fiyatını öğrenmek ve buna göre kendini hazırlamak istiyor. Bunun ana nedeni hayalini kurduğu saç için bir anda umutlanmamak ve umutlandığı zaman fiyatın yüksek gelmesinden dolayı hayal kırıklığına uğruyor ve kavuşmak istediği saçları başka bahara erteliyor. İşte bunu yaşamak istemedikleri için sürekli fiyat araştırması içerisine giriyorlar. Ama şunu belirtelim ki, haberimizi okuduktan sonra, aslında saç ekimi fiyat hesaplamasını kolaylıkla yapmış olacaksınız.

Çünkü burada denklem oldukça basit olup, öğrenmeniz gereken 1 greft fiyatının ne kadar olduğu ve size ne kadarlık greft ile ekim yapılması gerektiğini bilmenizdir. Buna göre greft fiyatı 10 TL ise eğer ve 5 bin greft nakil edilecekse, saç ekiminin fiyatı 50 bin TL olur. Elbetteki bu kadar yüksek ekimde, fiyatlar daha düşük olur. Çünkü saç ekim yöntemi farklı olduğu için, haliyle fiyatta daha düşük olacaktır. Bu konuda da bilgi vereceğiz.

1 Greft Kaç Para?

1 Greft Kaç Para?

Saç ekimi fiyat hesaplaması denkleminde öncelikli ihtiyacımız 1 greftin ne kadar fiyata yapıldığıdır. Bu fiyat her yerde farklılık gösterecek olup, durumu değiştiren bir çok etkenin olduğunu bilmelisiniz. Uzman doktorun fiyatı, kliniğin fiyatı, hastanenin fiyatı farklı olacağı gibi, kullanılacak teknikte fiyatı değiştirir. FUE yöntemi daha geniş alanlara uygulama yapmak için tercih edilen bir yöntem olduğu için, aslında 5 bin greft bu yöntem ile ekilir. FUE yöntemi ise normalden daha düşüktür. Örneğin FUE yönteminde bir greft nakli 5 TL ise eğer, DHI yönteminde ise 20 TL’dir.

Çünkü DHI yöntemi daha zorlu, sık alanlara uygulanır. Örneğin şakak bölgesine, seyrek saçlılara ve kafa üstü kısmı açıklıkları olanlara DHI yöntemi ile uygulama yapılır. Yani normalde saçınız aslında var ama seyreklik olduğu için bunun ortadan kalkmasını istiyorsunuz, işte bu işlem zor olduğu için fiyatlar da yüksektir.

Sonuç olarak tüm kliniklerden, doktorlarda, çok rahat bir şekilde 1 greft fiyatını öğrenebilirsiniz. Bunu öğrenmek için her hangi bir bilgiye gerek olmadığını söyleyelim.

Greft Nedir? Greft Hesaplaması Nasıl Yapılır hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için tıklayın.

Kaç Greft Ekilmesi Gerekiyor?

Kaç Greft Ekilmesi Gerekiyor?

Saç ekimi fiyat hesaplaması denklemin ikinci ihtiyacı ise kaç greft ekileceğidir. Bunun için yukarıda ki görseli detaylı olarak incelemelisiniz. Sadece kenarları ve ensede saçı bulunan, ileri derecede kellik durumunda olanlar için, 6 bin greft gereklidir. Bu durumun tam tersi sadece şakak bölgesinde açıklık bulunanlar için 500-1000 arası greft yeterli olabilir. Yani saç dökülmesi durumuna göre ekilecek greft sayısı sürekli artmakta olup, bu artışlarda haliyle fiyatları değiştirir.

Sonuçta görsel üzerinden size uygun olanı belirleyerek, ne kadar greft ekileceğini kısmen öğrenebilirsiniz. Kısmen olmasının nedeni incelemenin doğru şekilde yapılması ve doktor tarafından belirlenmesi gerektiğidir. Yine de kısmı bir bilgi almış olacaksınız.

Hangi Yöntem Tercih Edilecek?

Hangi Yöntem Tercih Edilecek?

Yukarıda 1 greft ve kaç greft ekilmesini kısmen öğrendik. Şimdi ise kellik durumuna göre en iyi yöntemin hangisi olduğuna karar vermek gerekiyor. Yukarıda kısmen anlatmaya çalıştık ama saç ekimi fiyat hesaplaması için en önemli maddelerden birinin yöntem olduğunu yeniden söyleyelim. Yine saç durumunuza göre bunu da kısmen tahmin edebilirsiniz. Saç dökülmeleri seviye seviyedir. Norwood skalasına göre 1-7 arası seviye bulunuyor. Zaman içerisinde farklı dökülme türleri eklenerek, yine 2a-3a-5a gibi dökülme bölgesinin genişlik durumuna göre de seviye genişliyor.

Kellik genişledikçe saç ekimi FUE yöntemi için daha kolay yapılıyor ve daha ucuz oluyor. Ama kellik düşük seviyelerde ise bu durumda DHI yöntemi kullanılıyor. Şunu söyleyelim ki, seyrekliği olanlar için kesinlikle uygulanacak yöntem DHI yöntemidir. Görselde bu durum görünmediği için yine basit bir şekilde seyrekliğin ortadan kalkması için ihtiyacınızı en az 500-1000 greft arasında değerlendirmelisiniz.

Saç Ekiminde Doktor Seçimi

Saç Ekiminde Doktor Seçimi

Denklemin son halkası olarak uzman doktor seçimini ekleyebiliriz. Elbetteki bunu ekleyip, eklememek tamamen size kalmış durumda. Ama şunu da bilmelisiniz ki, fiyatları etkileyen bir unsur olduğu için, her doktorun hem uyguladığı yöntem farklı olabilir, hem fiyatları da buna göre farklı olabilir. İşte bu durumu öğrenmek ise birinci maddeyi uygulamadan geçiyor.

Kısacası saç ekimi fiyat hesaplaması için bilinmesi gereken 3 ana madde bulunuyor. İlk olarak greft fiyatının ne kadar olduğu. İkinci olarak kaç greft ekilmesi gerektiği ve son olarak ise saç ekiminin hangi yöntem ile yapılacağıdır. Zaten siz doktordan fiyat alacağınız için, burada hangi doktorun ne kadar fiyat verdiğini de bilmiş olacak ve hesaplamanızı buna göre yapacaksınız.

2021 Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi? öğrenmek için tıklayın.

Saç Ekimi Fiyat Hesaplaması 

Saç Ekimi Fiyat Hesaplaması

Saç ekimi fiyat hesaplaması denklemi için ihtiyacımız olan rakamları bulduk. Örneğin 3000 greft ekimi yapılacaksa ve bu 3000 ekim FUE tekniğine göre yapılacaksa eğer ve FUE tekniğine göre yine 3 ile 12 TL arasında bir rakam aldığımızı var sayarsak, buna göre ortalama 9 bin TL ile 36 bin TL arasında bir rakam olacaktır. İşte buna göre yaptığımız incelemeler neticesinde ortalama saç ekimi fiyatlarının FUE tekniğine göre 12 bin ile 20 bin arasında olduğunu söyleyelim.

DHI tekniği ise daha az greft ile yapılıp, fiyat olarak greft daha pahalıdır. Buna göre yine ortalama da 12 bin ile 20 bin arasında fiyatlara yapıldığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu tamamen 500-1500 arası greft nakli yapılacaksa geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu