Sağlık

2021 Yılı Sağlık İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bitkisel tedavi yöntemleri, sağlığınıza iyi gelecek en iyi besinler ve bitkileri artık Bilgiportali.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Sağlıklı bir hayat sürdürebilmek için herkes farklı bir yol denese de ortak çıkış noktası her zaman doğal bitkisel besinler olmaktadır. Doğal besinden kastımızın, hormonları ile oynanmamış, vücudumuzun kodları ile bağlantılı olan doğal besinler ve sağlıklı otlar kastedilmektedir.

Özellikle çağımızda ortaya çıkan pek çok rahatsızlığın çözümünde bu hastalıklara iyi gelen besinler listesinde yer alan yiyeceklerin tüketilmesi ile tedavide hızlı sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, doğal besinler ve şifalı otlar olarak tanımlanan tüm ürünlerin tıp biliminin destekleyicileri olduğu ve hastalıklardan kurtulmak için doktorların yapacakları müdahalenin büyük önem taşıdığının bilinmesi gerekmektedir.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Alternatif Tıp Destekçisidir

Alternatif tıp olarak tanımlanan doğada bulunan doğal otların kaynatma, ezme gibi çeşitli işlemlerden geçirilerek kullanılması ile ortaya çıkan bitkisel tedavi yöntemleri, ilaçların hammaddelerinin ve temellerinin de şifalı otlar olduğu gerçeğinden yola çıkıldığında, hastalıkların tedavilerinde önemli rol oynadıklarını bugün pek çok tıp adamı kabul etmektedir.

Bitkisel ürünler olarak kabul edilen otlar ve yine bitkilerden elde edilen yağlar ilk uygulama alanı olarak kozmetik sektörünün dikkatini çekmiş olmasına rağmen, günümüzde pek çok hastalığın iyileştirilmesinde destekleyici olarak kullanılmaktadır.

Çeşitli hastalıklara iyi geldiği laboratuar ortamında yapılan araştırmalarla kanıtlanan bitkilerin, tedavide etkili olmaları için yüksek miktarlarda tüketilmesi gerekliliği, bunun gerçekleşmesi halinde özellikle sindirim sistemini oluşturan organlar başta olmak üzere pek çok organı zorlayacağı için bu bitkilerden elde edilen yağlar ve bitki özleri konsantre hale getirilerek elde edilen haplar tedavi desteği olarak kullanılmaktadır.

Halk arasında, hastalıklara iyi gelen bes’nler kapsamında değerlendirilen Soğan, Sarımsak, Biber gibi gıdaların yanında yıllar öncesinden bilinmesine rağmen hak ettiği ilgiyi göremeyen pek çok doğal yiyecek de aynı şekilde keşfedilmeyi beklemektedir.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bitkilerin Şifa Veren Özellikleri

Doğal ortamda yetişen ve hiçbir katkı maddesi ya da hormon ile gelişimine müdahale edilmeyen bitkilerin tedavi edici özellikleri çok eski yıllardan bu yana bilinmektedir.

Yapılan araştırmaların bitki bilimi ile tedavi konusunda ilk örneklerin çağlar öncesine dayandığını göstermektedir.

Anadolu’da yapılan kazılarda ortaya çıkan kabartmalarda dahi, bitki ile tedavi konusunda kabartmalara rastlanması, bitki biliminin Anadolu’nun geleneksel tıbbında önemli bir yeri olduğunu göstermektedir.

Bitki biliminin bilinen öncüleri arasında şüphesiz Lokman Hekim’in ayrı bir yeri vardır. Lokman hekimin bitkisel tedavi yöntemleri konusunda yapmış olduğu araştırmaları günümüzde hala kullanılmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Konunun uzmanları tarafından gerçekleştirilen araştırmalar ve bunlara bağlı olarak yapılan açıklamalar göstermektedir ki, insanlığın sağlıklı bir hayat sürmesi için, genetiği ile oynanmış gıdalardan ve sera üretimi ile hormon katılarak büyütülen besinler yerine tamamen doğal besinlere dönüşün hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sağlığınız İçin Doğal Beslenin

Yine piyasada yoğun olarak satılan gazlı içeceklerin hem yoğun şeker barındırması, hem de karbondioksit zengini olmaları sebebiyle vücuda büyük zarar vermeleri ve organları oksijensiz bırakmaları sebebiyle sağlıklı bir yaşam için bu ürünlerin tüketiminin de azaltılması gerekmektedir. Bunun yanında bitkisel gıdaların lifli yapıları, vücutta biriken toksinin atılarak sağlıklı hayata ulaşmak için son derece önemli olmaktadır.

Doğanın şifalı ve tedavi edici gücünden faydalanarak uzun yıllar sağlıkla yaşamanın yanında genetiği ile oynanmış gıdaları tüketmeyerek doğanın dengesini korumasına da destek olmak mümkündür.

Sonuç olarak sağlıklı bir hayatın tüm nimetlerinden faydalanmak ve kalan ömrümüzü hastane kapılarında geçirmemek için, doğanın mucizelerini yakından tanımak ve doğal besinler tüketerek vücudumuza şehir hayatının olumsuzlukları, stres ve kirli hava ile yerleşen toksinleri uzaklaştırmalıyız.

Doğanın dengesini bozmadan, doğa ile uyumlu yaşayarak hem kendi sağlığımızı koruyacağımızı hem de doğanın hassas dengesine olumlu katkı yapacağımızı unutmamak gerekir.

Bilgi Portalı

Bilgi Portalı Sağlık Yayınları

Sizin için hazırladığımız bir çok konuya aşağıdaki bağlantıdan hızlıca ulaşabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Neden Olur? makalemizi https://bilgiportali.net/sac-dokulmesi-neden-olur/ linkinden inceleyerek, saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir? 3 Adımda Öğrenin makalemizi https://bilgiportali.net/sivilce-nasil-gecer-ne-iyi-gelir-3-adimda-ogrenin/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sinüzit Nedir? Sinüzit Belirtileri Nasıl Anlaşılır? makalemizi https://bilgiportali.net/sinuzit-nedir-sinuzit-belirtileri-nasil-anlasilir/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Astım Nedir? Astıma Ne İyi Gelir? makalemizi https://bilgiportali.net/astim-nedir-astima-ne-iyi-gelir/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) Nedir? Ne İyi Gelir? makalemizi https://bilgiportali.net/hipertansiyon-yuksek-tansiyon-nedir-ne-iyi-gelir/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Şeker Hastalığı (Diyabet) Nedir? makalemizi https://bilgiportali.net/seker-hastaligi-diyabet-nedir/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Yüksek Tansiyon Nedir? Nasıl Düşer? makalemizi https://bilgiportali.net/yuksek-tansiyon-nedir-nasil-duser/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Nefes Darlığı Nedir? 2021 Bitkisel Tedavi Yolları makalemizi https://bilgiportali.net/nefes-darligi-nedir-2021-bitkisel-tedavi-yollari/ linkinden okuyarak, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Ve daha onlarca farklı sağlık, genel kültür, teknoloji, ekonomi, finans, borsa, kredi, dekorasyon, kadın ve eğitim konularında Bilgiportali.com ile güncel kalmaya devam edin.

Makalelerimizin kaynakları : Sağlık Bakanlığı ve Wikipedia başta olmakla birlikte, Özel hastaneler, Doktorlar ve alanında uzman kişilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu