Sağlık

2021 Yılında Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Bugün saç ekimi yaptıranlar üzerine bir inceleme yaparak, öncesi, sonrası, ekim aşaması, memnuniyet dereceleri, tercih ettikleri yöntemler gibi çeşitli bilgileri sunacağız. Şunu bilmelisiniz ki bu tür bilgilerin tamamını sosyal medyadan alıyoruz ve sizde kolay bir şekilde bu tür siteleri inceleyerek, aynı bilgilere ulaşabilirsiniz. Saç ekimi yaptıranlar bu tür bilgileri verdiği için, kolaylıkla tecrübe sahibi olacak ve hangi yollardan geçeceğinizi de öğreneceksiniz.

Son yıllarda saç dökülmesine karşın en etkin yöntemlerin başında, çeşitli ürünler değil, bilhassa cerrahi operasyonlar kullanılıyor olmasından dolayı, güzel bir şekilde sizlerde saçınıza kavuşmak istiyorsanız, saç ekimi en iyi tercih olacaktır. Özellikle ülkemizde etkin olan DHI ve FUE yöntemleri tam anlamıyla bir devrim olduğu için, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden bir çok insan ülkemize gelerek saç ekimi yaptırıyor ve haliyle bu sırada tatilini de yapıyor.

Ülkemizde ki saç ekimi cerrahların bu alanda oldukça etkin olmaları ve dünyanın her yerinden kellik sorunu ile mücadele edenlerin ülkemize gelerek saç ektiriyor olmalarından dolayı, Türkiye’nin hemen hemen her yerinde saç ekimi merkezleri bulunmaktadır. Ancak en fazla merkezin İstanbul, Antalya, İzmir de olduğunu söyleyelim. Bunun ana nedeni tabii ki turizm açısından saç ektiren kişilerin tatilini burada geçirmeleri. Ama bu süreyi yani ekim süresinin çok olduğunu düşünmeyin. Genel olarak maksimum 12 saat içerisinde tüm ekim işlemleri tamamlanıyor.

Saç Ekiminde Acı Ya da Ağrı Var Mı?

Saç Ekiminde Acı Ya da Ağrı Var Mı?

Şüphesiz ki ekim yaptırmak isteyenlerin saç ekimi yaptıranlara en fazla sordukları soruların başında ağrı ya da acı olup olmadığıdır. Yine yaptıranların yorumlarını incelediğimizde ilk 1 dakika ile ilk 5 dakika arasında bir acı olduğu söyleniyor. Ama bunun uyuşturucu iğne nedeniyle olduklarını da belirtiyorlar. Saç ekimi sırasında ekim yaptıracak kişinin acı duymaması, ağrı yaşamaması ve bölgenin de rahat işlem yapılır hale gelmesi için bu iğneler, kafa tasının farklı yerlerinden zerk ediliyor. Böylelikle kişinin kafatasının genelinde bir uyuşma oluyor ve bu süreçte ekim işlemi de rahatlıkla tamamlanıyor.

Saç Ekimi Sonrası İlaç Kullanılıyor Mu?

Saç Ekimi Sonrası İlaç Kullanılıyor Mu?

Saç ekiminde en önemli adımlardan biri, dolaşımın düzenli bir hale gelmesidir. Yani normal şartlarda saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri olan kıl köklerinin dolaşım sistemi, faaliyetini bitirdiği için saçlar dökülmeye başlıyor. Yine bir ufak bilgi vermek gerekirse eğer, saç çıkaran serum ya da şampuanların ana görevi de tam olarak bunu sağlamak ve güçsüzleşmiş kıl köklerini güçlendirerek dolaşımı bitirmemektir. Bu nedenle saç ekiminden sonra düzenli bir ilaç kullanımı bulunuyor. Bu süre yoğun olarak ilk 10 gün sürerken, sonrasında doktorun denetimleri ile ilaçlar yavaş yavaş bitirilerek, saçların iyi bir dolaşım sistemine sahip olması sağlanıyor.

Genel olarak vitamin takviyeli olan bu tür ilaçlar, kişinin hem kıl köklerinin güçlenmesine, hem kıl kökünün tutunmasına, hemde dolaşımın etkin bir hale gelmesini sağlayarak, kıl kökünün sürekli beslenmesine imkan sunuyor.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Nasıl Yapılıyor?

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Nasıl Yapılıyor?

En hassas konular arasında bulunan bakım süreci, oldukça dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Bir çok klinik ekim sonrasında ilk 3 yıkama işleminin kendileri tarafından yapılması gerektiğini ve bu nedenle saç ektiren kişininde yıkamaya gelmesini söylüyor.

Saç ekimi yaptıranların tam sonuç alması adına bu işlemlerin yapılması gerektiğini söylediklerini hatırlatalım. Yinede herkes bu tür yıkama sürecine dahil olamayabilir. Yine buna karşın saçınızı nasıl yıkamanız gerektiğini cerrahtan öğrenebilirsiniz. Yıkamanın hassasiyeti ise kılların enseden alınmış olması ve doğal saç görünümüne sahip olması için belirli bir şekilde yapılması gerektiği içindir. Ayrıca bakım serumlarının da kullanılması, saçın doğal olarak güçlenmesini ve daha iyi çıkmasını sağlayacaktır.

Saç Ekiminde Şok Dökülme Evresi Nedir?

Saç Ekiminde Şok Dökülme Evresi Nedir?

İşte saç ekimi yaptıranlara sorulan bir diğer kafa karıştırıcı soru ise şok saç dökülme evresidir. Saç ekimi sonrasını aşama aşama değerlendirirsek eğer, ekim yapıldıktan sonra, ilaç, yıkama, bakım serumları ile birlikte ilk bir ay içerisinde çıkan kıllar, anında şok bir şekilde dökülmeye başlar.

Ama endişe edilecek bir durum olmadığını söyleyelim. Çünkü burada ilk ekimde kullanılan kökler enseden alındığı için, onlar gittikten sonra yeniden ve daha hızlı bir şekilde saçlarınız çıkmaya başlayacak. Yeni saçların çıkma süreci 2. ay itibari ile başlarken, 4 ve 6. aylarda ise hiç hareket olmadığını da göreceksiniz.

Bu da sizi endişelendirmesin, çünkü bunların tamamı normal süreçtir. Bu sorulara cevapları biz direk saç ekimi yaptıranların yazdıklarından okuduk. Sizde Ekşisözlük sitesine girerek, detaylı bir gözlemle yapabilirsiniz.

Sitemizde bulunan En İyi Saç Ekimi Merkezleri makalemizi de yine saç ekimi yaptıranlar tarafından edindiğimiz bilgiler ile hazırladık ve mutlaka okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu