Sağlık

4 Soruda Saç Simülasyonu Nedir? Kimlere Yapılır?

Saçsız bölgeleriniz için kullanabileceğiniz saç simülasyonu, kalıcı olmayıp, saç ekimi sırasında kullanabileceğiniz ve ayrıca kafanızda bulunan çeşitli yaraları da kapatabileceğiniz bir devrim olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda insanların en büyük sorunlarının başında şüphesiz ki saçlarında yaşadığı sorunlar geliyordur. Bu durum kadın ve erkek fark etmeksizin, saçların dökülmesi ve seyrekleşmesi sonucunda birçok sıkıntı yaşayan insanlar, geçici çözüm olarak saç dövmesi de denilen saç simülasyonu uygulamasını tercih ediyorlar.

Özellikle son yıllarda ciddi bir tercih haline dönenen bu yöntem, kendiniz uygulayabileceğiniz gibi, uzman cerrahlar ile de yaptırabilir ve kalıcılığı da arttırabilirsiniz. Buna göre saç seyrelmesi veya saç dökülmesine ve ayrıca yaralara karşında gerekli tedbirleri alabilirsiniz. Kozmetik olarak satılan ürünler de bulunduğunu söyleyelim. Bunlara genel olarak saç toppik ürünü denmektedir. Ancak simülasyonu daha kapsamlı olduğunu da baştan belirtelim. Buna göre bu işlem ile saç gölgelendirmesi de yaptırmış oluyorsunuz.

Saç Simülasyon İle Kelliğe Son

Saç Simülasyon İle Kelliğe Son

Seyreklik, kellik ve kafa tasında yara izleri bulunanlar için saç gölgelendirme olarak da bilinen saç simülasyonu yöntemi ile saç derisine yapılan işlem ile elde ediliyor. Bunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, kısaca anlatırsak eğer, saç derisine yapılan uygulama sonrasında, derinin koyu gösterilerek saçın açık kısımlarında böylelikle kapatılması sağlanıyor. Böylelikle saç olmayan kısımlardaki derinin parlaması da haliyle engelliyor ve saçlarınız da kendi saçınız gibi çok şık bir şekilde görünüyor.

Ama yinede şunun altını çizelim saç gölgelendirme ve saç simülasyonu aynı mantıkla yapılıyor olsa da, uygulama yöntemleri farklı olup her ikisi işlemde hem erkek ve hem kadınlara uygulanmaktadır. Kısacası simülasyon işlemi genel olarak açık alanların karartılması ile birlikte, saçsız bir görünümden kurtulmanızı sağlıyor. Ünlülerin sıklıkla tercih ettikleri bu yöntemi, bir çok televizyon programında gördüğünüz ünlüleri saçında bulunuyor. Ayrıca sadece koyu renk olduğunu da söylemeyelim. Örneğin saçları sarı olanlar için sarı renkli uygulamalarda bulunuyor. Kısacası kalıcı olmayan ve bir günlük saç ihtiyaçlarınızı bu yöntem ile karşılayabilirsiniz.

Saç Gölgelendirme Nasıl Yapılır?

Saç Gölgelendirme Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saç simülasyonu hem erkek ve hem de kadınlara uygulanabilen bu yöntemler, saç açıklarını kapatmak için yoğunlukla tercih edilmekte ve kozmetik ürünlerde olduğu için, bunlar ile kendi evinizde dahi kapatma işlemini yapabiliyorsunuz. Saç gölgelendirme de saç dökülmelerinden dolayı ortaya çıkan açıklar, zamanla büyümesi ile parlak görünümler oluşturmakta olup, bu da kötü bir görünüme sahip olmanızı sağlar. İşte saç gölgelendirme uygulaması sayesinde, saç diplerinde oluşan büyük açıklar da rahatlıkla kapatılmaktadır. Böylelikle kişi kısa süreleri de olsa daha gür görünümlü saçlara kavuşarak, hem günlük olarak ve hemde çeşitli etkinliklere bu sayede katılabilir.

Ayrıca bu yöntem sayesinde sadece saç dökülen bölgeler değil, ekseriyetle saçlara da aynı ürün uygulandığı için, saç bir bütün olarak görünüyor. Ve bu sayede hem saçın olmadığı bölge ve hem de saçlara da uygulanması ile birlikte, komplike bir görünüm oluşmaktadır. Ayrıca bu işlemler daha genç görünmenizi sağlayacağı için, gençliğinizi de korumuş olacaksınız.

Özellikle saç dökülmesi normalden daha fazla olanlar veya seyrekliği artanlar için geçici bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu sayede saç dipleri daha düzensiz ve daha açık görünen kişiler bunu ortadan kaldırma şansına sahip oluyor. Saç gölgelendirme uzmanlar tarafından da profesyonel olarak yapılmakta olup, yine bu işlem ortalama olarak iki saat sürmektedir. Yapılacak olan bu simülasyon sırasında saç dökülme şekline ve oranına göre de işlemler değişikliğe uğramaktadır.

Saç Simülasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç Simülasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç dövmesi, saç simülasyonu veya saç gölgelendirme olarak da adlandırılan bu yöntem, saçları seyrek olan herkes tarafından tercih edilebilir. Tercih edilmesinin ana nedenlerinin başında cerrahi bir operasyon olmaması gelmektedir. Durum böyle olunca da kadınlar ve erkekler günlük yaşantılarında kendileri de kullanabilir ve uygulayabilir yöntemler olduğu gibi, yine profesyonel desteklerde alarak bir çok sorundan kurtulabiliyorsunuz. Yine kafa tasında ciddi bir yara izi varsa, bu yöntem aracılığı ile bundan da kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ayrıca uygulama herhangi bir şekilde yara izi bırakmadığı, yıkandığında geçen ve yan etkisi bulunmayan bir yöntemdir. Tüm bu işlemlerin tamamı boşluk alanlarında saç varmış görünümü kazandırmaktır. Kullanacağınız yönteme ve ürünlere göre ya da uygulama yapacak kişinin tecrübesine göre saçlar ile tamamen aynı şekilde saçlara sahip olacak ve doğal bir görüntüye sahip olacaksınız.

Saç Ekimi Mi? Saç Simülasyonu Mu?

Saç Ekimi Mi? Saç Simülasyonu Mu?

Öncelikli olarak şunu belirtelim ki saç simülasyonu kozmetik bir yöntem olup, her hangi bir cerrahi işlem değildir. Buna nazaran Saç Ekimi Yaptıracak Nelere Dikkat Etmeli? makalemizi inceleyerek saç ekimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Kısaca değinmek gerekirse, cerrahi bir yöntem olup, kelliğe daha net çözüm sunmaktadır.

Ancak saç ekimi sonrasında, oluşan açıklıkları kapatmak için yine ekim yapan cerrahın tavsiyeleri üzerine saç simülasyonu yaparak, saçsızlığa çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca saç dövmesi hakkında yapılan kalıcı işlem hakkında videolara Youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu