arama

Ameliyatsız Fıtık Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Fıtık hastalıklarında, birçok insanın ve doktorun ilk düşündüğü ve uyguladığı yöntemler; boyun ve bel fıtığı ameliyatı, kas gevşetici ve ağrı kesici ilaç tedavisi, fizik tedavi…
Günümüz teknolojisini kullanan hastalar ise internetten yaptıkları araştırmalar neticesinde ‘’mucize yöntem’’, ‘’mucize ilaç’’, ‘’bel fıtığına 24 saatte elveda deyin’’ gibi ne işe yaradığını kendilerinin bile bilmediği ilaçlar ya da alternatif yöntemler bulunuyor.
Fizik tedavi ya da ilaç tedavisinden fayda görmeyen, yaşam kalitesi bozulan, ağrıları dinmeyen hatta ve hatta fıtığın seviyesi ileri safha olmamasına rağmen ameliyatı düşünen çok sayıda hasta bulunuyor.
İşte bu sebepten dolayı güvenli ve yeni alternatif tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyatsız fıtık tedavisi de bunlardan biridir. Uygulanması hasta ve hekim açısından rahat olup, hastayı ameliyatsız bir şekilde tedavi edebilme fırsatı yaratır.

Ameliyatsız Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Oluyor?
·        Boyun ve bel fıtığı tedavileri yaklaşık 10 ila 15 dakika sürer.
·        Bu tedavi yönteminde genel anestezi kullanılmaz. Lokal anestezi kullanılır.
·        Bu işlemler tamamen ağrısız bir şekilde yapılır.
·        Bel veya boyun ameliyatlarına göre daha az risk taşır.
·        Ameliyatsız tedavi sonrası, hastanede yatılmasına gerek yoktur.
·        Günlük yaşantınızı etkilemez. Ertesi gün işe başlanabilir.
·        Enfeksiyon ve kanama riski çok azdır.
·        İşlem bitiminde ağrı kesici ilaç kullanmanız gerekmez.
·        Yapılacak olan tüm işlemler, steril ortamda ve radyolojik kontrol altında yapılır. İşlem bittikten sonra hasta yarım saat dinlendirilir ve sonrasında çıkış yapabilir.

Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı yöntemlerinde amaç; damarlara, kemiklere, sinirlere dokunmadan, cildi kesmeden kısacası hastaya hiçbir zarar vermeyecek şekilde uygulamaktır.
Omurga kemikleri arasında yer alan aşınmış eklemin içine girilir. Sonrasında ise eklemin bir bölümünü, yüksek ısı veya daha değişik bir metot kullanarak buharlaştırılır. Eklemin içerisinde küçücük bir hacim eksilmesi bile, eklem içerisindeki basıncın hızlı bir şekilde azalmasına sebep olur. Böylece hastanın ağrıları da kesilir.
Boyun fıtığı ya da bel fıtığı hastalıklarındaki problem, omurga kemiğinin arasındaki ‘’disk eklemi’’ adı verilen eklemin aşınmış olması ve bu sebepten dolayı ağrı oluşur. Eklemin bulunduğu alanda durmasını sağlayan ‘’eklem kapsülü’’ ismi verilen yuvarlak halka, belli bir zaman sonra aşınır ya da üzerinde çatlaklar oluşur. Bu sebepten dolayı boyun ve bel ağrısına neden olabilecek çok sayıda kimyasal madde ortaya çıkar.
Boyun ve bel fıtığı hastalıklarında, ameliyatsız tedavi metodu uzun bir zamandır uygulanmaktadır. Diğer birçok metoda göre başarı oranı yüzde 79 ile yüzde 89 daha fazladır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER