arama

EBay, ‘Bitcoin Ödemeleri İlave etmek İçin Ciddi Düşünüyor’

Kripto paylaşımı Ana Cadde'ye giriyor
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan EBay, üst düzey bir şirket yöneticisine göre, kriptokürüsüm ödemelerine geçmeyi düşünüyor.

 

EBay, ‘Bitcoin Ödemeleri İlave etmek İçin Cidden Düşünüyor’

 

EBay Americas’ın kıdemli başkan yardımcısı Scott Cutler, Yahoo Finance’a e-ticaret devisinin kriptokürüzüm ödemelerini kabul eden en üst düzey şirket olma ile ilgili ciddi tartışmalara başladığını söyledi.

 

Cutler, “Bu, herkesin söz ettiği bir trend, ancak ne yazık ki, eBay’de şu anda bir ödeme şekli olarak bit eşleniğini kabul etmiyoruz,” diye konuştu Cutler. “Bu kripto para birimleri daha yaygın bir ödeme aracı haline geldiği için bunu ciddi olarak değerlendiriyoruz”, lakin “daha tam olarak yokuz”.

 

Cutler, internet sitesinin kriptokrasi madenciliği donanımında popüler bir ikincil pazar görevi gördüğünü ve üçüncü parti satıcıların binlerce diğer şifreli eşya konusunda koleksiyonu listelediğini belirtti.

 

Kripto paylaşımı Ana Cadde’ye giriyor

 

EBay’in şu anda kriptokür nakit ödemelerini kabul etmek için rastgele somut bir tasarısı olduğu görünmese de, şirketin konuyla alakalı üst düzey tartışmalar yapması, bitdoğanın ana akımın ne kadar hızlı nüfuz ettiğinin en son delili.

 

Geçtiğimiz hafta, bitcoin aracılık uygulaması Coinbase, kısa bir müddet içinde Apple Store’daki en iyi uygulamaydı ve perakende yatırımcıların, bitcoin ekosistemine sıcaklıklı bir adım attığı sinyalini veriyor – Coinbase, kayıt trafiği sebebiyle kesintili olarak acı çekti.

 

Bu hafta, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin CBOE ile yaptığı ilk vadeli vadeli vadeli işlem sözleşmeleri başlatıldı  ve dünyanın en büyük türev işlemleri borsası olan CME, önümüzdeki hafta bit eşinin vadeli işlemlerine başlayacak. İlk olarak Wall Street’i amaçlamasına karşın vadeli işlemlerin, aracılık ve emeklilik hesaplarında kolaylıkla yapılabilen, perakende yatırımcı arkadaşı bir yatırım aracı olan ilk Bitcoin ETF’nin yaratılmasına yol açması bekleniyor .

 

Bir sonraki havza hatıra, işletmelerin genel olarak onu mal veya hizmet için ödeme olarak kabul ettiği yerde her yerde kriptolanabilirlik haline geldiğinde olacak.

 

Overstock ve Newegg gibi önde gelen perakendeciler yıllardır bitoin kabul ettiler ancak perakende beyaz balinalar (eBay, Amazon ve Alibaba’yı içeren bir grup) kriptokür nakit ödemelerini resmi olarak kabul ettiler. CCN, bu sene başlarında Amazon’un bit yelpazesini kabul etmeyi tasarıladığına konusunda bir röportaj tertip etti. Günümüzde, Alibaba’nın kurucularından Jack Ma , Çin konglomerasının hükümet desteğini almadan faaliyet gösteren bir para birimi benimsemeyeceğini belirterek “bit eşinin benim için olmadığını ” söyledi.

 

Video oyun dağıtım platformu Steam de dahil olmak üzere bir takım perakendeciler, günümüzde bitcoin meteor artışına eşlik eden artan işlem fiyatlarını gerekçe göstererek bit coin ödemelerini kabul etmeyi durdurdu. Bununla beraber, bitcoin büyük bilet kalemleri için bir tercih olmaya devam etmektedir ve ethereum, bitcoin nakit ve litecoin gibi alttrasanlar küçük değerli işlemler için pratik seçeneklerdir.