arama

Japon Bankalar Ödeme Denemeleri Yaparken Güney Kore Ripple Fiyatını% 71’e Çıkardı

Poloniex, Bitfinex, Bitstamp, Binance ve Kraken'in günlük ticaret hacmini aşarak 1.7 milyar doların üstünde işlem görüyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Güney Koreli şifreleme piyasası, Japon ve Güney Kore bankalarının yürüttükleri Ripple blok zincir tabanlı ödeme tecrübesinin tetiklediği Ripple ücretini son 24 saat süresince yüzde 71 oranında artırdı.

Güney Kore, dalgalanma ticaretinin yüzde 50’sini hesaplıyor

Güney Kore kriptokrasi pazarındaki en büyük şifreleme borsası olan Bithumb, Korbit ve Coinone şu anda global Ripple işlemlerinin% 50’sinden fazlasını oluşturuyor. Geçtiğimiz 24 saat süresince üç ticaret platformu, Bittrex, Poloniex, Bitfinex, Bitstamp, Binance ve Kraken’in günlük ticaret hacmini aşarak 1.7 milyar doların üstünde işlem görüyor.

Güney Kore’de, yatırımcılar hızla ağız yoluyla konuşmaya başlarlar. Korbit kurucu ortağı ve CEO’su Tony Lyu birkaç kişiye vurgu yaptığından, birkaç kişi yatırım yaptıktan sonra herkes başka bir yere yatırım yapmaya başlar.

Güney Kore pazarında Ripple gibi önde gelen bir şifreli para birimi% 10-30 oranında artmaya başlayınca, pazardaki diğer yatırımcılar bu piyasaya girmeye çalışarak ücret ve günlük işlem hacminde kısa vadeli bir artışa kapı araladı .

Ethereum, Bitcoin Nakit, Dalgalanma ve Monero gibi yoğun Güney Kore pazarında yoğunlaşan kripto dövizleri, yukarıda söz edilen Güney Kore pazarının ve yatırımcılarının eğiliminden dolayı, geniş marjlarla büyümekte ve ara ara da hızla gerilemektedir. hızlı bir şekilde piyasanın trendine dayanarak.

Güney Koreli Piyasanın Talep Dalgalanmasının Sebebi

Japonya’nın önde gelen medya kuruluşlarından Nikkei, 13 Aralıkta Japonya ve Güney Kore’deki büyük bankaların Cuma günü Ripple blockchain ve çözümlerinin testine başlayacağını bildirdi. Ortak projenin emeli, beynelmilel fon transferinde fiyatı takriben yüzde 30 oranında azaltmaktır.

2017 seneyin başından beri, Ripple Labs, büyük bankalara ve finansal kuruluşlara Ripple blokaj zinciri teknolojisini benimsemelerine yardımcı olmak için ehemmiyetli bir süreçte bulundu. Japonya merkezli bankalar, bilhassa, Ripple teknolojisini hızla benimsedi ve 61 şirketten oluşan bir konsorsiyum oluşturdu.

Temmuz ayında Ripple stratejik hesap başkanı Marcus Treacher şunları söyledi:

“Müşterileri hesabına büyük bir adım attığımız için Japonya’daki bu bankalara övgü duyuyoruz. Bu, yerel bankaların global real-time ödemeler ağı haline gelmesinin büyük bir örneğidir. ”

Ripple Labs ve Japonya ve Güney Kore’deki ortak bankaları, uzun vadede Ripple teknolojilerinin testlerine devam etmeyi ve Ripple blok zincirini 2018’in başında daha büyük bir ölçekte uygulamayı tasarılıyorlar.

Nikkei’ye göre, Japon bankalar blok ağ ağında global ödemeleri işleme koymak için zati Ripple tabanlı sistemler geliştirdiler. Güney Kore ve Japon bankalar arasındaki hudut ötesi ödemeler, Aralık ayı süresince yapılacak kaptan testlerin başarıyla uygulanması halinde 31 Ocak’ta başlayacak.

Şöyle bildirildi Eylül ayında, SBI Ripple Asya ilk Güney Koreli bankalara hatıranda beynelmilel blockchain ödemeleri halinde onun baskını izah etti.

“Güney Afrika, dijital varlıkların yenilikçilik ve ticaretini engellemek ile ilgili dünya üzerindeki en aktif pazarlardan biridir. SBI Ripple Asia Genel Sekreteri Takashi Okita, “Ülkemizin içine ve dışına ticaret akışlarıyla her sene 960 milyar dolarlık ticaret hacmi ile ülkemizde Ripple’in sürtünmesiz ödemeler için yüksek talep talebinin arttığını görüyoruz” diye konuştu.