arama

Microsoft’tan 5 Milyar Dolar İot Yatırımı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Microsoft 5 milyar dolarlık iot yatırımı yapacağını açıkladı. Nesnelerin interneti olarak adlandırılan geleceği şekillendireceğine inanılan iot gelişimini hızla sürdüreceğe benziyor. Microsoft Resmi Sitesinde kısaca: Bugün, önümüzdeki dört yıl boyunca…

Microsoft 5 milyar dolarlık iot yatırımı yapacağını açıkladı. Nesnelerin interneti olarak adlandırılan geleceği şekillendireceğine inanılan iot gelişimini hızla sürdüreceğe benziyor.

Microsoft Resmi Sitesinde kısaca:

Bugün, önümüzdeki dört yıl boyunca (IOT)Nesnelerin İnterneti’ne 5 milyar dolar yatırım yapacağımızı ilan ediyoruz. Bunu yapmamızın nedeni çok basit:

Amacımız, müşterilerimize gündelik hayatları ve yatırımları için nesnelerin uyumuyla bağlantılı çözümler oluşturmaktır.

Müşterilerimiz sayesinde Afrika’daki okullara elektrik sağlanmakta, tahmini bakım ile daha sağlıklı hasta sonuçları elde edilmekte, işyerlerinde işçi güvenliği takip edilebilmekte hatta Alaska karayollarında sürücü güvenliği dahi daha sağlıklı hale getirilmektedir.

Artık analistlerin yıllardır öngördüğü artış ve üstel büyümenin çeşitliliğini görüyor ve başlıyoruz. A.T. Kearney; iot yatırımı sayesinde 2020 yılına kadar 1,9 trilyon $ ‘lık bir üretkenlik artışı ve 177 milyar $’ lık bir maliyetin oluşacağına inanıyor.


Bu artan yatırım, teknoloji platformumuzda ve destekleyici programlarda sürekli yeniliği destekleyecektir. Nesnelerin İnternetinin güvenceye alınması, iot yatırımı ve diğer nesnelerin internetiyle alakalı projeleri büyütmek için yatırımlar da dahil olmak üzere kilit alanlarda araştırma ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Bugünün duyurusu bizim için çok büyük – iot yatırımı ve nesnelerin interneti için.

Müşterilerimiz, birkaç yıl önce hayal dahi edemeyecekleri yeni ve giderek daha gelişmiş IoT çözümleri geliştirdikçe bizleri destekleyecektir. Müşterilerimizin ve ortaklarımızın düşüncelerini dinlemek için sabırsızlanıyoruz ve yıl boyunca nesnelerin interneti yatırımlarımızla ilgili daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Kaynak: Mıcrosoft