arama

OKCoin: Güney Kore’de Çin’de Gerçekleşen Büyük Gizli Para Değişimi

Bitcoin Güney Kore için iyimser mi?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Çin‘deki en büyük şifre bozulma alışverişi olan rakibi Huobi’nin yol haritasını takiben OKCoin, Güney Kore pazarında bir ticaret platformu başlatacak.

 

OKCoin’in Güney Kore Açılımı

 

19 Ocak’ta erken saatlerde, Güney Kore’deki mahalli medya kuruluşları, Hangame.com’u işleten ülkedeki en büyük milyar dolar oyun geliştiricilerinden biri olan NHN Entertainment’in OKCoin ile mahalli şifreleme pazarında bir değişim yaratmak için iştirak ettiklerini bildirdi. .

 

Güney Kore medyanında çıkan haberlere göre, OKCoin sırasıyla 10 ve 30 şifreli para birimi olan Bithumb ve UpBit’ten daha fazla şifre dövizleri listelemeyi tasarılıyor. Hem Bithumb hem de UpBit, Kakao’nun Dunamoo’yu içeren ülkenin en tesirli holdingleri tarafından işletiliyor. Korbit, üçüncü büyük şifreleme borsası piyasası, 10 milyar doları bulan bir oyun şirketi olan NXC tarafından işletiliyor.

 

OKCoin, Bithumb, Korbit, UpBit ve CoinOne gibi yerel ticaret platformlarına karşı rekabet etmek için, NHN Entertainment’teki büyük bir holdingle Güney Kore pazarına hitap edebilecek yeterli kaynak ve anapara elde etmek için ortaklık kurdu. OKCoin, yerel pazardaki şifreli değişim borsalarının hepsinden daha fazla olmak üzere, 60 kripto para birimini lansmanından sonra entegre edecek.

 

OKCoin’in başkanı Chris Lee, News 1’e yaptığı izahta, şirketin şu anda 100 tam vakitli geliştirici bulunduğunu ve global şifreleme alışverişi haline gelmeyi amaçladığını söyledi. Lee, OKCoin’in beynelmilel alanda genişlemesi için Güney Kore’nin şirketin hitap edebileceği ve nüfuz edebileceği ehemmiyetli bir pazar olduğunu vurguladı.

 

Geçtiğimiz ay, Huobi, Hong Kong kriptizasyon piyasasına göç etmiş başka bir büyük Çin şifreleme borsası şirketi, Japonya’nın finansal devi SBI Holdings ile Japonya ve Güney Kore pazarlarına girmek için ortaklığını izah etti.

 

Çin hükümetinin şifreli eşya ticareti konusundaki son darbe hesabıyla, Çin pazarındaki ticaret platformları, Japonya ve Güney Kore gibi Asya’daki diğer büyük bölgelere doğru genişlemeye başlamıştır.

 

Güney Kore için iyimser mi?

 

OKCoin ve Huobi’nin yanı sıra önümüzdeki birkaç ay içinde 10 saklı şifr değişiminin Güney Koreli kripto döviz piyasasında başlatılması bekleniyor.

 

Açıkçası, şayet Güney Koreli şifreli para birimi piyasası istikrarsızsa ve ticaret yasağı yaklaşırsa, kriptokrasi Güney Koreli piyasaya genişletmek için milyonlarca dolarlık gelişme ve uyum sağlayamayacaktır.

 

Bithumb, Korbit ve Coinone gibi yerel borsalar ve Huobi ve OKCoin gibi yurtdışı borsalar Güney Kore hükümetinin tertip edici yol haritasında iyimser görünüyor. Hükümet, ticaret yasağının dayatılmayacağını tekrarladığını belirtti.

 

Günümüzde, CCN deklarasyonlan , Güney Kore Kim Adaletli Ticaret Komisyonu Başkanı Sang-Joo, şöyle demiştir:

 

“[Kripto döviz bozdurmalarını kapatmak] gerçekçi bir şekilde . Elektronik ticaret hukukuna göre, hükümetin kriptokrasi ticaret platformlarını kapatma yetkisi yoktur.

 

Bir iktisatçı bakış açısından, iktisadi faaliyetin yasaklanması için adaletli ve saydam bir karar değildir. Fazla spekülasyon olup olmamasına bakılmaksızın kazanç veya kayıp, yatırımcının sorumluluğundadır. ”

 

Güney Kore hükümetinin Adalet Bakanı’nın iddialarını resmen reddettiği ve kriptokrasi ticareti yasağı teklifini reddettiği göz önüne alındığında, yurtdışı pazarlardan daha fazla kriptokinasyon alışverişi, global ölçekte bit eşinin ve diğer kripto para birimlerinin katlanarak artan talebine cevaplamak üzere yerel pazara genişleyecektir Market.