arama

Visa CEO: Bitcoin’i Direk Kabul Edemeyiz

"Visa'da kriptocurrency tabanlı işlemler işlemez" diye konuştu. "Yalnızca fiat para temelli işlemleri gerçekleştireceğiz."
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

New York’taki Milli Perakende Federasyonu ticaret fuarında yakın tarihli bir CNBC röportunda, şirket CEO’su Alfred Kelly’ye göre, Visa direk bitcoin’i kabul etmeyecek .

“Visa’da kriptocurrency tabanlı işlemler işlemez” diye konuştu. “Yalnızca fiat para temelli işlemleri gerçekleştireceğiz.”

Kelly, hızla dalgalanan bir değere sahip olan bir para birimi tarafından ortaya atılan probleme dikkat çekti. “İnsanlar bir şeyler satın alırken değerli bir değer değişimi istiyor, bu yüzden 100 dolara mal olurlarsa 100 dolar ödemek istiyorum” dedi.

Bit pass‘un çevreninde sıçrayan düzeyde zıplayan bir şey için para ödüyorsanız ve bir uçak bileti veyahut bir araba gibi” önde gelen “işlem çeşitleri satın almayı düşünüyorsanız” Bit pass’u kullanıyorsanız, ne vakit değerli mi? “diye sordu – ne zaman satın aldığınızda, ne zaman kullanıyorsunuz?

Kelly halihazırda bittoin’i bir ödeme yoluna karşıt olarak spekülatif bir emtia olarak gördüğünü söyledi.

Bir Emtia, Ödeme Yapılmıyor

“Bunu ödeme sistemi oyuncusu olarak görmüyorum,” dedi. “Benim adım şu ki, bit eşofarması bugün birilerinin yatırım yapabileceği bir mal. ve dürüst olmak gerekirse, insanların yatırım yapabileceği spekülatif bir emtia. ”

Yetkili, dövizin aşırı volatilitesinin son üç ayında bir kişinin kavga ette ne zaman yatağa girdiğine bağlı olarak birinin çok para kazanabileceğini söyledi.

Bir CNBC çıpası, Visa’nın BitPay üzerinden bir bit eşofazı ödeme kartına sahip olduğunu belirtti .

Visa Bitcoin Kredi Kartlarını Bitiriyor

Bununla beraber, Visa, geçtiğimiz günlerde Cebelitarık merkezli bir dijital ödeme işleme şirketi olan Wave Crest’le olan ortaklığını bittirerek, bit eşliğinde ve şifreli bankamatik kartlarını etkin bir şekilde devre dışı bıraktı.

Tenjo, Xapo, Coins.ph, Bitwala, BitPay ve CryptoPay gibi tüm bitcoin ve şifreli banka kartı servis sağlayıcıları, Visa on Wave Crest‘teki darbelerden etkilenmiştir. Cryptocurrency banka kartı servis sağlayıcıları, şifreleme para ödemelerini işleme koymak için Wave Crest ve Visa ortaklığına güveniyorlar.

2016 seneninde BitPay, kullanıcıların rastgele bir Visa satış noktası (POS) terminalinde ödeme yapmalarını ve Birleşik Devletlerin her yerinden Visa ATM‘lerinde nakit para çekmeyi sağlayan , bit coin Visa bankamatik kartını tanıttı .

CNBC irtibatları, Kelly‘nin girdisinin ana akım ekonomide bitcoin rolü ile ilgili aldıkları daha doğrudan cevaplardan biri olduğunu söyledi.