Sağlık

DHI Saç Ekimi Avantajları Nedir?

Türkiye ile birlikte, dünyanın bir çok yerinde en fazla tercih edilen saç ekimlerinin başında DHI yöntemi geliyor. DHI saç ekimi avantajları oldukça fazla olduğu için, aynı gün içerisinde ekimi yaptırmak ve sadece 1 yıl gibi sürede gür saçlara sahip olmanız mümkün olacaktır.

DHI saç ekimi avantajları ele alındığında ilk olarak donör bir bölge belirlenmesi ve bu donör bölgeden kaliteli olarak alınan saç kökleri özel kalemler yardımıyla ekim yapılacak alana yerleştirilerek gerçekleşen bir uygulamadır. DHI saç ekim uygulamasında greftlerin yerleştirilmesi için kaleme benzer bir aparat yardımcı olarak kullanılır. Kullanılan medikal aparat yardımı ile kanal açma, kök yerleştirme ve kök yerleştirmenin daha kısa sürede tamamlanması işlemleri yapılır. DHI saç ekim prosedürü lokal anestezi yapılarak uygulanmaktadır.

Saç köklerinin lokal anestezi yapılan bölgede tek tek toplanması ile işlem başlar. Toplama işleminde özel bir cihaz yardımı ile tek tek kökler gevşetilir ve toplama yapılır. Toplandıktan sonra köklerin uçlarında olan greftler özenli bir şekilde uygulamanın yapılacağı bölgeye özel medikal aparat yardımı ile yerleştirme işlemi yapılır.

DHI Yönteminin Avantajları

DHI Yönteminin Avantajları

DHI yöntemi kullanılan saç ekim uygulamalarında diğer metodlara göre daha sık alana saç ekimi uygulanabilir. Daha sık ekim yapıldığı için doğal bir görünüm sağlamaktadır. DHI saç ekim işleminde ağrı, kanama gibi olgular yaşanmaz ve kesi yapılmadan gerçekleştirilen bir operasyondur. Saç ekim işleminden sonra iyileşme çok hızlı olup var olan saçlar varsa onlara da zarar vermeden yapılır.

Kanal açma işlemleri ve kök alma aynı anda yapıldığı için saç kökleri hemen ekilebilir bu nedenle dökülme beklenmeden ekim işlemi yapılabilir. Var olan saçların traşlanmasına gerek kalmadan yapılan bir operasyon olduğu için kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Kesi yapılmadan uygulanan bir operasyon olduğu için yara izi söz konusu olmaz. DHI saç ekimi avantajları ve işlemi garantili ve bir ömür boyu sürmesi için uygulanan bir yöntemdir ve günümüz teknolojisi ile klasik yöntemleri geçmiştir. Hasta yapılan operasyon sonrası hızlı bir şekilde günlük yaşamına geri dönebilir.

DHI Yöntemi Neden Tercih Edilir?

DHI Yöntemi Neden Tercih Edilir?

DHI saç ekimi avantajları diğer saç ekim işlemlerine göre ağrısız ve pratik bir uygulamadır. Kişilerin tercih etme sebepleri başında günlük hayatlarına hemen dönüyor olmaları gelmektedir. Kesi yapılmadan uygulanan işlem ile sadece lokal anestezi uygulanarak acı minimum seviyede hissedilmesi sağlanır.

Var olan saçlara dokunulmadan doğal büyümesine imkan sağlanan uygulama ile doğal akış kesinlikle bozulmaz. DHI saç ekimi avantajları diğer ekim hizmetlerine göre daha iyi kapama sağlamaktadır. Saç ekim hizmetlerine nazaran daha etkili ve kesin çözüm sunmasından kaynaklı tercih edilmektedir.

DHI Saç Ekimi ve Klasik Saç Ekim Karşılaştırması

DHI Saç Ekimi ve Klasik Saç Ekim Karşılaştırması

Yeni trend saç ekim yöntemi DHI son günlerde çok konuşulan bir saç ekim yöntemidir. Açılımı Direct Hair Implantation olan DHI, Doğrudan Saç Ekimi anlamına gelir. Eskiden olduğu gibi kanal açılması, kesmeler, kanamalar ve iyileşmesi için beklemeler tarih oldu. DHI saç ekimi avantajları ve yöntemi diğer saç ekim yöntemlerinden ayıran en önemli özelliği de kafanın şişmesi ve bu şişliğin inmesi için toplumdan uzaklaşma sorununun olmaması. DHI yönteminde donör bölgesinden özel iğneler yardımı ile alınacak olan saç kökleri birkaç dakika içinde saçsız bölgeye nakledilmesidir.

Klasik FUE Yöntemi 

 • Saç 1 numara olarak kesilir
 • Saçlar kökleri ile alınır
 • Ekilecek bölgeye kanal açılır
 • Kanama olur
 • Saçlar kanala ekilir
 • Operasyon uzun sürer
 • Şişme olur
 • İyileşme süreci uzundur
 • Saç alınan ve ekilen bölge belirgindir

DHI Saç Ekim Avantajları

 • Saçın 1 numara kesilmesine gerek yoktur
 • Kanal açma yoktur
 • Kanama olmaz
 • Şişme olmaz
 • Saç ekimi kısa sürer
 • Daha ekonomiktir
 • İyileşme kısa sürer
 • Ekilen saçlar daha doğal görünür

DHI Saç Ekim Fiyatları

DHI Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi oldukça ciddi bir operasyon olup maliyetli bir işlem olarak tercih edilmektedir. Piyasaya bakıldığında tecrübeli ve kaliteli bir yerde yapılacak olan işlemler 10000 TL’ye kadar çıkmaktadır. DHI saç ekimi avantajları işlemi yapacak olan kişinin tecrübesi ve uzmanlığı ile de doğru orantılıdır.

DHI saç ekim hizmetlerinde uygulama yapılan merkez ve uzman fiyatlama sistemi üzerinde etkili olabilir. Saç ekimi yapılırken köklerin sıklığı ekilecek alanın genişliği de fiyatlama sistemi üzerinde etkilidir ve değişikliklere neden olan etkenler arasındadır. Fiyatı zaten yüksek olan bir uygulama olduğu için kişilerden ekstra bir ücret talebi olmaz.

DHI Saç Ekimi ile ilgili hazırlamış olduğumuz diğer makalemiz için tıklayın.

Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu makaleyi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu