arama

Dünyanın En Tehlikeli 10 Tatil Şehri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Tatilinizi değerlendirmek için gezi tasarıları yapmaya başladınız. Ancak hangi ülkeye, hangi şehirlere gideceğinize karar vermek istiyorsunuz. Araştırmanız şart olan ilk ayrıntı, gideceğiniz yerin güvenli bir yer olup olmadığıdır. Bir takım şehirler, mahalli halk için tehlikeli olmasa da turistler için oldukça tehlikeli olabilmektedir. Zira bu şehirlerde insanlar sizi yürüyen altın madeni olarak görebilmektedir. Bu yazıda turistler için dünyadaki en tehlikeli 10 şehri bulacaksınız.10. Cape Town, Güney Afrika

Dünyaca barışçıl fikirleri ile ünlü olmuş Nelson Mandela ülkesindeki bir şehrin bu listede olması oldukça üzücü bir vaziyettir. Cape Town’ın bilhassa turistler için oldukça tehlikeli olduğu bilinmektedir. Şehir merkezi çağdaş ve zengin görünse de, Cape Town’daki çoğu insanın parasal vaziyeti çok kötü ve gelen turistlerin ne kadar zengin olduklarını çok iyi biliyorlar. Özellikle bir kadın olarak Cape Town’a gitmeye karar verirseniz netlikle yalnız gitmemelisiniz ve kaçınmanız gereken bölgelerini belirlemelisiniz.

9. Guatemala Şehri, Guatemala

Guatemala, Karayipler’deki popüler yolcu noktalarından birisidir. Şayet Karayipler’i gezmek istiyorsanız Guatemala fikrini tekrar gözden geçirmeniz iyi olacaktır. Bu şehir, uyuşturucu çeteleri, ahlaksızlık ve rüşvetçilerle doludur. Ayrı olarak polis örgütü, turistleri yeterince savunamayacak kadar zayıftır. Yakın geçmişte bir ailenin bu şehirde kaçırıldığına konusunda haberler duyulmuştu. Dikkatli olun.

8. San Pedro Sula, HondurasBu şehirden netlikle uzak durmalısınız. Uyuşturucu kullanma oranı çok yüksek. Bu da tehlikeli çetelerin ortaya çıkmasına ve yüksek cinayet oranına kapı aralamaktadır. seyyaredeki en şiddet dolu şehri seçilmiştir.

7. Rio de Janeiro, Brezilya

Tehlikeli şehirlerden söz ederken, Rio de Janeiro’yu da saymak zorundayız. Zira, dünyadaki en yüksek tecavüz yüzdesine sahip şehirlerden birisidir. 2016 Haziran’ında, bir kızın 33 erkek tarafından kaçırıldığı ve tecavüz edildiği haberlerde yazılmıştı.
Olimpiyatlara hane sahipliği yapmış olması bu şehrin emin olduğu mananına gelmemektedir. Ancak yeniden de gidecekseniz, yerel halkın bile gitmekten kaçındığı Favela’dan kaçınmanız gerekir.

6. Caracas, Venezuela

2015’te bu şehir dünyanın en yüksek ölüm oranına sahipti. Ağır uyuşturucu kaçakçılığı ve kullanımı, çeteler, polis yetersizliği, yolsuzluk ve fukaralık gibi nedenler bu şehirdeki cinayet oranının yüksek olmasına kapı aralamaktadır. Turist olarak bu şehri ziyaret etmek ile ilgili çok temkinli olmalısınız.5. San Salvador, El Salvador

Çeteler şehri denilen San Salvador, sahiden de tam manasıyla çeteler tarafından yönetilen bir şehirdir. Çetelerin mi yoksa polislerin mi daha kuvvetli olduğu konusunda bir hayli spekülasyon bulunmaktadır. Şayet şu an 2012 senesi için bir liste yapıyor olsaydık, bu şehir bu listenin birincisi olurdu. Zira, 2012’de günde vasati 16 cinayet gerçekleştirilmekteydi. Daha sonra polisle yapılan mütareke sebebiyle bu ortalama, günde 5’e kadar düştü. Ancak, San Salvador hala çok tehlikeli ve turistlerin bu şehirden uzak durması iyi olacaktır.

4. Acapulco, Meksika

Tecavüz ve adam kaçırma sizi korkutmuyorsa, cinayet istatistiklerini önem vermeniz gerekmez mi? Acapulco’da yaşıyorsanız, cinayet yüzünden can verme bahtınız 700’de 1’dir. Bir turist olarak, size bir şeylerin olma ihtimali daha da büyüktür. Yeniden de gitmek istiyorsanız tüm tatiliniz süresince bulunduğunuz otelden çıkmamanız önerilmektedir.

3. Kabil, Afganistan

Batıdan gelen turistlerin hoş karşılanmadığı bir şehir varsa, o şehir Kabil’dir. Nüfus iki ana nedenden dolayı turistten nefret ediyor: 1. Din, 2. Savaş. Mahalli halk, Amerikan askerlerinin varlığından rahatsız. Artık onları savunduklarına inanmıyorlar. Hem de Amerikan askeri demek onlar için savaş mananına geliyor. Bu yüzden dışardan gelen turistler onlara savaşı anımsadıyor. Ve bu yüzden turistlerin gelmesi istenmiyor. Bu şehirden de uzak durmanız iyi olacaktır.

2. Mogadişu, SomaliTripadvisor gibi kimi platformlarda bazı şehirler için ‘Buraya Gitmeyin’ ikazı yapılır. Modagişu da bu şehirlerden birisidir. Şehir pek çok nedenle tehlikeli vaziyettedir. Turist olarak giderken sizi savunacak tek şeyin kendi çabanız olacağını unutmayın.

1. Halep, SuriyeIşid’i duymayan kalmamıştır. Bu örgüt, kendi düşüncesine sahip olmayan herkesi göz kırpmadan öldürebilecek bir terör örgütüdür. Suriye’de daimi devam eden iç savaş bu ülkeye seyahat etmeyi çok tehlikeli kılmaktadır. Gitmek için kesinlikle iki defa düşünün ve giderseniz güvende olabileceğiniz yerlerin dışına çıkmayın.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER