arama

Dünyanın Klasik Müzik Başkenti Viyana’da Gezilecek Yerler (Avrupa)

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Viyana, Avusturya’nın başkentidir ve zengin tarihi ile turistleri büyüleyen bir şehirdir. Avrupa’daki şehirlerarasında en çok ziyaret edilenler arasında oluşu ve harika mimari yapıları ile turistlerin odak noktası olmayı başarmış bir şehirdir. Tarihi mekanları ile mutlaka gezilmesi gerekilen bir şehir olma özelliği taşımaktadır. İşte karşınızda Dünyanın klasik müzik başkenti Viyana’da gezilecek yerler (Avrupa) :

  1. Schönbrunn Sarayı

Mutlaka gezilmesi gerekilen yerler arasında yüksek bir sırada bulunan bu saray, olağanüstü bir mimari yapıya sahiptir. Ayrıca, bu saray, etrafındaki güzel bahçeleri ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu dev sarayda, 1441’den fazla oda bulunmaktadır. Buraya seyahat ederken yanınızda çocuklarınız varsa, Çocuk Müzesini ziyaret edip, onlara prens ve prenses kıyafetleri giydirebilirsiniz.

  1. Viyana Devlet Opera Salonu
En büyük ve en güzel tiyatrolarından biri olma unvanını taşıyan Viyana Devlet Opera Salonu, 1869 yılında yapılmıştır. Bir çok yazarların, bestecilerin gelip geçmiş olduğu bir tiyatro olan Viyana Devlet Opera Salonu, turistlerin çok ilgisini çekmektedir. 2200’den fazla seyirci kapasitesine sahip olan bu tiyatroda, İngilizce dilinde rehberli turlar bulunmaktadır.

  1. TheHofburg
Hofburg İmparatorluk Sarayı, Viyana’daki saraylar arasında en önemli olanlarındandır. Burada gezilebilecek bir çok yer vardır. Sisi Müzesi ve İmparatorluk Evleri gibi bir çok yer vardır. 2600 odanın bulunduğu bu kompleks, Viyana’da ziyaret edilmesi gerekilen yerlerden birisidir.

  1. St. Stephen’sCathedral

Viyana’daki en önemli kiliselerden birisidir. 2. Dünya Savaşından sonra tamamen yenilenen kilisenin içerisinde bulunan Steffl’ın Gözlem Odası’na çıkarak Viyana’yı çok daha farklı ve güzel bir açıdan seyretmek mümkündür. Şehrin mükemmel manzarasını seyredebilmek için 343 merdiven çıkmak gerekmektedir. Merdivenler çıkıldıktan sonra Gözlem Odası’na varılır ve buradan Viyana’nın güzel manzarası seyredilebilir.


kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER