Sağlık

En iyi saç ekim merkezi hangisi? Top 10 Klinik ve Saç Ektirme Fiyatları

COVID-19’a karşı gerekli önlemlerin fazlasıyla alındığı, modern ve gelişmiş cihazlara sahip en iyi saç ekim merkezlerini tercih ederek siz de etkili bir tedavi sürecinden yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda en iyi saç ekim merkezi hangisi, en iyi saç ekim merkezi tavsiye, saç ekim fiyatları, en iyi saç ekimi merkezi nerededir, en iyi saç ekim yöntemi hangisi sorularına cevap vereceğiz.

En iyi saç ekim merkezi hangisi? Top 10 Klinik ve Saç Ektirme Fiyatları

Görünümünüzü baştan aşağı değiştirecek saç ekim yöntemlerinde Türkiye’nin ulusal ve uluslararası hizmet veren bir merkez olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar her yıl saç ekimi yaptıran bireylerin % 56’sının yurt dışından yalnızca bunun için Türkiye’ye gelen turistler olduğunu gösteriyor.

saç dökülmesi engellenir mi

Peki, en iyi saç ekim merkezi hangisi? Bugün sizlerle Türkiye’de en çok tercih edilen ve müşterilerinin olumlu yorumları ile tanınan 10 farklı saç ekim merkezini ve bu merkezlerde uygulanan güncel fiyatları inceleyeceğiz. Başlayalım! 

En iyi saç ekim merkezini bulmak ve yaşam boyu kalıcılık vaadi ile dolgun, sağlıklı saçlara kavuşmak için öncelikle detaylı bir karşılaştırma yapmanız gerekiyor. Bu karşılaştırma süreci için size güçlü bir liste hazırladık. En iyi saç ekim merkezleri nerededir? İnceleyelim!

1.Este Favor Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Saç ekiminde butik sağlık hizmeti anlayışının Türkiye’deki öncülerinden olan Este Favor saç ekim merkezi’nde günde yalnızca 1 ve ya 2 işlem uygulanarak en başarılı ve en iyi saç ekim sonucu elde edilmeye çalışmaktadır. Saç ekimlerini steril hastane ortamında uygulayan Este Favor Saç ekim merkezi ile ilgili hiçbir şikayete rastlanmamaktadır.

Este Favor Klinik özellikle COVID-19’a karşı alınan çok yüksek hijyen tedbirleri dolayısıyla pandemi endişesinin en yüksek olduğu dönemlerde bile yüksek işlem sayısı ile başarılı bir sürece imza attı.

Özellikle FUE ve DHI konusunda başarısını kanıtlamış olan Este Favor profesyonellerinin, kadınlara özel saç ekim yöntemleri ve tıraşsız saç ekimi gibi bazı seçenekler sunduğunu da söylemek mümkün.

Este Favor Saç Ekim Merkezi Fiyatları 7000 TL ile 15 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Gerekli greft sayısı, kişinin tercih ettiği saç ekim yöntemi fiyat üzerinde etkilidir.

 • Klinik, ekim süreçlerinde yüzde 99 tutunma oranı vaat ediyor.
 • Klinik ile hemen iletişime geçmek için +90542 120 20 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
 • Ayrıca, aynı telefon numarası üzerinden kliniğin Whatsapp profiline de ulaşmanız mümkün.
 • İletişim kurmak ve kliniğin sizinle iletişime geçmesini beklemek isterseniz Este Favor sayfasına gidin.

Este Favor Saç Ekim Kliniği Adresi: Bakırköy

 

saç ekiminde dikkat edilecekler

2. Asmed Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Asmed Saç Ekim Merkezi, FUE konusunda sunduğu gelişmiş inovasyonlar, en iyi saç ekim doktoru listelerinde sıklıkla görülen Dr. Koray Erdoğan’ın bizzat geliştirdiği ek yöntemler ve modern hijyen koşulları ile öne çıkıyor. Klinikten tamamen ücretsiz olarak muayene almanız mümkün. Bunun için resmi internet sitesi üzerinden formu doldurmanız gerekiyor. Talep edilen saç ekim ücretine genellikle test ve analizler, saç çizgisinin belirlenmesi ve ekim sonrası ilk yıkama dahil olmaktadır.

İstanbul saç ekim merkezleri arasında ilk sıralarda bulunan Asmed Saç Ekim Kliniği, özel ‘’Graft Calculator’’ yöntemi ile kafa derinizdeki açıklık miktarına ve saç yapınıza bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz greft sayısını belirler.

Klinikte yoğunluk ve kalınlık baz alınarak belirlenen ‘’Coverage Value’’ sayesinde, kafa derinizi tamamen kapsayacak, yeterince dolgun, sağlıklı ve doğal görünecek bir ekim gerçekleşir.

 • Asmed Saç Ekim Kliniği fiyatları greft başına 2 ile 2.5 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Kliniğe ulaşmak için https://www.hairtransplantfue.org/ adresine gidebilir, 0212 464 1111 no’lu telefon numarasını arayabilir ya da doğrudan aşağıdaki adrese ulaşabilirsiniz:

Asmed Hair Transplant Clinic Atatürk Mah. Sedef Caddesi No: 1/1, Ataşehir – İstanbul

saç ekimi

3. Hair of Istanbul Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunan Hair of Istanbul Saç Ekim Kliniği, 8 yıllık bir deneyimle sektörde ismini duyurmuş merkezlerden biridir. Saç ekim işlemleri için öncelikli olarak deneyim arayanlar, bu kliniği tercih edebilirler. Klinik saç ekim işlemlerinin yanı sıra sivilce tedavisi, sakal ekimi, kadınlar için saç ekimi gibi hizmet seçenekleri de sunmaktadır. Şu ana kadar toplam 12874 farklı operasyona imza atan Hair of Istanbul profesyonelleri, saç ekim hizmetlerinin sonrasında da sağladıkları ayrıcalıklı destek hizmetleri ile diğer kliniklerin önüne geçiyor.

 • Hair of Istanbul saç ekimi fiyatları standart bir ekim için 15 – 20 bin TL arası değişmektedir.
 • Kliniğe ulaşmak için resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz: https://www.hairofistanbul.com/
 • Whatsapp hattından 7 gün 24 saat klinik personellerine yazmanız mümkün. Mesai saatleri içerisinde size dönüş yapılacaktır: 0534 352 2121
 • Kliniğe mail atarak taleplerinizi ve endişelerinizi anlatın: info@hairistanbul.com
 • Hair of Istanbul adresi: Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E5 Yan Yol Cad. No:20-1/3 Ataköy Towers A Blok Kat:1 Bakırköy, Istanbul / Turkey

4. Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

İstanbul’un Beşiktaş semtinde hizmet veren Dr. Emrah Cinik, kliniğinde FUE, Body Hair Transplant, Sakal Ekimi, Kaş Ekimi gibi birbirinden farklı hizmetler sunmaktadır. International Society of Hair Restoration Surgery’nin bir üyesi olan doktorun Türkiye ve dünyada saç ekimi alanındaki en güncel teknolojileri takip ederek kliniğinde uyguladığını söylemek mümkün. Bu bakımdan, alacağınız hizmetin tam olarak ihtiyacınız olan hizmet olduğundan emin olabileceksiniz. Klinikte tüm işlemler bizzat Dr. Cinik’in önderliğinde gerçekleşmektedir.

Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi Fiyatları, ortalama 7000 ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tercih edilen saç ekim yöntemi, saç ve kafa derisi yapısı, gerekli greft sayısı fiyat üzerinde etkilidir.

 • Kliniğin internet sitesine hemen ulaşın: https://www.emrahcinik.com/
 • Klinikle iletişime geçmek için bu numarayı arayın: 0542 234 0034
 • Kliniğe mail atarak randevu almak ya da kafanıza takılan soruları yönelmek için: info@emrahcinik.com
 • Doğrudan kliniğe gitmek için: Dikilitaş, Ayazmadere Caddesi Otim Binası No:4 Beşiktaş/İstanbul/Turkey

5. Esteworld Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Esteworld saç ekim merkezi, hizmet skalasına yeni ekledikleri yıkamasız saç ekiminin yanı sıra, robotik saç ekimi, VIP saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi, TDS Saç ekimi gibi ekstra hizmet seçenekleri ile diğer kliniklerden ayrılıyor. Klinikte gelişmiş robotik teknolojiler kullanılarak yürütülen ekim süreçleri maksimum başarıyı vaat ediyor. Ayrıca, özellikle Istanbul’a geçici bir süre için gelenler ya da ilk yıkama için kliniğe yeniden uğrama şansı olmayanlar için yıkamasız saç ekimi de sektörde bir ilki temsil ediyor.

Esteworld saç ekim kliniğinde fiyatlar 7000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Klinikte çok sayıda yöntem sunulduğu için, yöntem size teklif edilecek fiyatı doğrudan etkileyecektir.

 • Kliniğin resmi internet sitesine ulaşın: https://www.esteworld.com.tr/
 • Klinikle hemen iletişime geçin: 0850 222 3 789
 • Kliniğin üç farklı merkezi bulunmaktadır. Bizler size merkez cerrahi kompleks olan Altunizade’ki adresi sunacağız. Dilerseniz resmi internet siteleri üzerinden diğer adreslere de erişebilirsiniz: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul
 • Kliniğe mail atmak için: info@esteworld.com

saç ekimi yöntemi

6. AHD Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Sağlık turizmi hizmetleri ile de öne çıkan Antalya’daki AHD Saç Ekim Merkezi, Dr. Hakan Doğanay önderliğinde saç ekim hizmetleri sunmaktadır. 2003’ten bu yana hizmet vermeye devam eden klinik, doğal saç çizgisinin belirlenmesi, fiyat / performans oranı bakımından mükemmel sonuçlar veren tekliflerin sunulması ve doğru greft sayısının hesaplanması ile öne çıkmaktadır.

 • AHD Saç Ekim Merkezi’nin resmi internet sitesine göz atın: https://www.drhakandoganay.com/
 • Online saç muayenesi için linkteki formu Saçınızın birkaç farklı açıdan çekilmiş fotoğraflarını eklemeniz ve hemen ardından mesajınızla birlikte formu tamamlamanız yeterli olacaktır.
 • Whatsapp hattı üzerinden kliniğe ulaşmak için 0532 313 4198 no’lu telefon numarasını kullanın.
 • Doğrudan klinikle iletişime geçmek için sacekimi@gmail.com adresini de kullanabilirsiniz.
 • AHD Saç Ekim Merkezi adresi: Özel Lara Anadolu Hastanesi ANTALYA TÜRKİYE

saç yeniden çıkar mı

7. Dr. Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

İstanbul’un Şişli bölgesinde hizmet veren Dr. Serkan Aygın, Safir Saç Ekimi konusunda uzmanlaşmış sonuçları ile öne çıkmaktadır. Dilerseniz klinikten tamamen ağrısız şekilde gerçekleşebilen Sedasyonlu Saç Ekimi hizmetlerini alabilir, dilerseniz ise Safir bıçakların teknolojisi ile sunulan maksimum dolgunluk vaadinden yararlanabilirsiniz. Serkan Aygın’dan muayene randevusu almak için kliniğin resmi internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Orada bulunan formu doldurun ve sizi arasınlar.

Dr. Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi Fiyatları, sunulan profesyonellik çerçevesinde diğer kliniklerden biraz daha yüksektir. FUE saç ekim hizmetinden yararlanmanız durumunda ücret 10.000 TL, DHI saç ekimi hizmetinden yararlanmanız durumunda ücret 12.000 TL olmaktadır. Sizin için en doğru olan saç ekim yöntemine doktorunuz eşliğinde karar verin.

 • Serkan Aygın’ın resmi internet sitesine ulaşmak için https://www.drserkanaygin.com/ adresini ziyaret edin.
 • Doğrudan klinik ile iletişime geçmek isterseniz 0555 100 40 40 no’lu telefon numarasını arayabilir ya da doğrudan Whatsapp’a bağlanabiirsiniz.
 • Serkan Aygın ile mail yolu ile iletişime geçmek isterseniz info@drserkanaygin.com adresine yazabilirsiniz.
 • Doğrudan kliniğe gitmek için bu adresi kullanın: Merkez Mh. İstiklal Sk. No:11/A Key Plaza, Şişli – İstanbul, Turkey

saç ekim teknikleri

8. Cosmedica Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Uzman saç ekim merkezi Cosmetica, saçlarını geri isteyen ve yeniden sağlıklı, genç görünümüne kavuşmayı talep eden bireylere maksimum kalıcılık sözü ile gelişmiş saç ekim hizmetleri sunmaktadır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan muayene hizmetlerinin yanı sıra, kliniğin 20.000’den fazla başarılı operasyona imza atmış olması da onları diğerlerinden bir adım öne çıkarıyor. Cosmedica, dünyada ve Türkiye’de adından söz ettiren uzman bir klinik olarak safir bıçakların teknolojisini saç ekim hizmetlerine uyguluyor. Modern ve her zaman yeni nesil: Klinikten hemen randevu almak için resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Cosmedica Saç Ekim Merkezi fiyatları 2021 yılında 15.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Geçtiğimiz yıla göre fiyatları artan klinikte FUE yöntemi çeşitli inovasyonları ile uygulanmaktadır.

 • Cosmedica Saç Ekim Merkezi resmi internet sitesine gidin: http://tr.cosmedica.com/
 • Cosmedica ile hemen iletişim kurun: 0544 556 05 55
 • Cosmedica’ya mail atarak sorularınızı iletin: info@cosmedica.com
 • Doğrudan kliniğe gitmek ve bilgi alarak randevu oluşturmak için bu adresi kullanabilirsiniz: Beşyol Mahallesi, Akasya Sokak 34295, 2. Kat Küçükçekmece / İstanbul

9. Zekeriya Kul Saç Ekimi Merkezi ve Fiyatları

FUE ve DHI yöntemlerinde adından söz ettiren Zekeriya Kul, başarılı çalışmalarının sağladığı tamamen doğal saç çizgisi ile tanınıyor. Özellikle minimum doku travması ile hızlandırılmış bir iyileşme süreci arıyorsanız maksimum özenle bu klinikte gerçekleşecek olan ekimi tercih etmeniz iyi bir alternatif olabilir. Merkezde sadece saç ekimi işlemleri değil birtakım estetik / plastik operasyonlar da profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

 • Zekeriya Kul saç ekim merkezinde fiyatlar greft başı bir Euro olarak belirlenmiştir. Sizin için gerekli greft sayısı hesaplandıktan sonra toplam ücretle ilgili teklif yapılır.
 • Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi ile Whatsapp, Viber ve Line üzerinden iletişime geçmek için 0532 177 71 64 numarasını kullanabilirsiniz.
 • Kliniğe doğrudan giderek görüşme yapmak isterseniz bu adresi kullanın: Teşvikiye mah. Hakkı Yeten Cad. No: 23 Kat 5 Daire 515 Vital Fulya Plaza İstanbul / Şişli / Fulya
 • Ayrıca, mail yolu ile doktorunuza ulaşmak için info@drkul.com mail adresini kullanabilirsiniz.

10. Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Ankara’da en iyi saç ekim merkezi arayışı içerisindeyseniz Çankaya bölgesinde hizmet veren Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı Dr. Muttalip Keser, 1998 yılından bu yana kendi kliniğinde başarılı saç ekim operasyonları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Kendi kliniği olan Derma Plast Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi, 2003 yılında kurulmuştur. Doktordan ücretsiz muayene için randevu almak için hemen aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. FUE yöntemini büyük bir profesyonellik ile uygulayan Keser, Ankara’da maksimum tutunma oranları sunan işlemi en hızlı ve modern şekilde gerçekleştirecektir.

Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi fiyatları Euro cinsinden belirlenmektedir. Ortalama 2500 greftlik bir saç ekim işlemi için, klinik yaklaşık 8750 Euro talep etmektedir. Türkiye’nin en pahalı saç ekim kliniklerinden biri olan bu merkezde ekim yaptırmak için aşağıdaki bilgilerden yararlanın:

 • Kliniği hemen ziyaret etmek için bu adresi kullanın: Çankaya Cad. 6/5 ANKARA Çankaya 06680 Türkiye
 • Klinik ile iletişime geçmek için 90-505 467 08 42 nolu numarayı arayabilirsiniz.
 • Muttalip Keser ile e-posta üzerinden haberleşmek ve aklınıza takılan soruları sormak için bu mail adresini kullanabilirsiniz: info@drkeser.com

En iyi saç ekim teknikleri neler? En güncel saç ekim tekniği hangisi?

Günümüzde popüler saç ekim tekniklerinin FUE’nin inovatif versiyonları olduğunu söylemek mümkün. FUE, greftlerin bir şerit halinde değil teker teker belirlenen kanallara ekilmesini sağlayan özel bir yöntemdir. Safir FUE, DHI, BHT gibi yöntemlerin tamamı ise belirli bir sonucu almak adına çeşitli cihaz ya da greftlerin toplanması / alınması işlemi için geliştirilen tekniklerle FUE’nin inove edilmiş halidir.

 

DHI Saç Ekimi Nedir? DHI Fiyatları Nelerdir?

DHI saç ekimi, ekstra bir kanal açma aşamasına gerek duyulmadan gerçekleştirilen ve özellikle dar alanlarda maksimum yoğunlukta saç görüntüsü için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde doktor, profesyonellik gerektiren Choi Implanter Kalem’i kullanarak işlem yapar. Ucunda sivri bir iğnesi bulunan bu kalem kafa derisinde kanal açma ve bu kanala grefti yerleştirme işlemini aynı anda gerçekleştirir. Özel bir açıya sahip olan iğne sayesinde saçlar en doğal görünümü sağlayacak şekilde deri üzerine yerleştirilmiş olur.

Günümüzde dar bir alana yoğun saç ekimi yaptırmak isteyenlerin yüzde 86’sı DHI yöntemini tercih ediyor.

DHI saç ekimi FUE’den biraz daha uzun sürdüğü ve farklı bir yapıya sahip medikal cihaz gerektirdiği için FUE’den daha maliyetli olabilmektedir. Kliniğinize bu yöntemlerin fiyatlarını ayrı ayrı sormayı unutmayın. DHI Saç Ekim fiyatları genel olarak 10.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

Safir FUE Nedir? Safir FUE Fiyatları Nelerdir?

Safir FUE, Türkiye sac ekim merkezlerinin büyük bir çoğunluğunda, klasik FUE’de gerçekleşen kanal açma işleminin safir madeninden elde edilmiş özel bıçaklarla gerçekleştirilmesi anlamına gelir. Bu özel bıçaklar deride meydana gelen doku hasarını minimum seviyeye getirerek iyileşme sürecinin daha hızlı olmasına olanak tanırlar. Maksimum inceliğe sahip olan safir bıçakların en önemli özellikleri son derece ince olmaları ve yoğun şekilde kanal açmaya olanak tanımalarıdır.

Safir FUE tekniğinde standart bir işlem 4500 – 8000 TL arasında fiyatlandırılabilmektedir. Safir FUE hakkında detaylı bilgi almak için seçtiğiniz klinik ile hemen görüşme sağlayabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir? FUE Saç Ekim Fiyatları Nelerdir?

FUE saç ekim tekniği, temel olarak kişinin (tercihen ense kökü bölgesinden) vücudundan greftlerin toplanmasını ve bu greftlerin özenli bir şekilde teker teker seçili açık alana ekilmesini kapsayan bir süreçtir. Bu süreç içerisinde kanal açma işlemi için gelişmiş teknolojiye sahip medikal araçlardan yararlanılır. İşlem, özellikle yurt içi ve yurt dışında maksimum başarı oranlarına sahip oluşu ile ünlüdür. FUE saç ekim yöntemi kullanılarak kafa derisindeki geniş alanlara rahatlıkla dolgun ekim yapılabilir. Gerekli greft sayısı hakkında net bir fikir sahibi olabilmek için doğru kliniği seçmeyi ve detaylı bir saç analizi yaptırmayı unutmayın.

FUE saç ekim yönteminin ücretleri 8000 – 15000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tercih ettiğiniz klinik, ihtiyaç duyduğunuz greft sayısı ve ekim sonrasında yararlanmak istediğiniz ek hizmetlere göre fiyatta değişiklik olabilmektedir. Ayrıca, FUE hizmetini çeşitli sağlık turizmi hizmetleri ile kombine şekilde satın alırsanız da fiyatta değişiklik olabilir.

Saç Ekim Sonuçları ve Saç dökülme tipleri

Saç dökülmesi, günümüzde hem erkek hem de kadınların yoğun olarak deneyimlediği problemlerden biridir. Dökülme kalıtsal sebeplerden dolayı gerçekleşebileceği gibi, yaşam tarzı, maruz kalınan kimyasallar ve yanlış bakım rutinleri dolayısıyla ile de yaşanıyor olabilir. Saç dökülmesinin en yaygın sebepleri aşağıdaki gibidir:

 • Kullanılan bazı ilaçlar dökülmeye sebep olabilir.
 • Kronik stres, saç dökülmelerinin yüzde 35’inin temel sebebi olarak gösteriliyor.
 • Saç derisindeki hastalıklar, egzama ve daha fazlası dökülmeye sebep olabilir.
 • Kimyasal maddelere maruz kalmak saçlarınızın belirli bir bölgesinde sürekli dökülmeye sebep olabilir.
 • Hormonal ve besinsel faktörler saçlarınızın yeterince beslenememesine ve dolayısıyla gücünü kaybederek koparak dökülmesine sebep olabilir. Yüksek besin değerine sahip olan bir rutin, her zaman daha iyi sonuçlar almanıza ve parlak, dolgun saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Norwood tip-2 saç dökülmesi ve norwood tip 2 saç ekimi sonucu

Fark edilir dökülme olarak da tanımlayabileceğimiz tip 2 dökülme, temel olarak ön saç çizginin gerilemesi ile ifade edilmektedir. Bu çizginin gerilemesi kişinin önden saç kaybı yaşaması dolayısıyla gerçekleşir. İki kaşın üzerindeki şakak bölgelerinde gerçekleşen bu açıklık genelde simetrik şekilde oluşur. Bir santimetrelik gerilemeye kadar dökülmeler tip 2 başlığında değerlendirilir. İşte bu tip bir dökülmede ekim sonuçları:

Norwood tip-3 saç dökülmesi ve norwood tip 3 saç ekimi sonucu

Başlangıç seviye dökülme olarak da adlandırılan bu aşamada, alın bölgesindeki saç çizgisi 1 – 2 santim geriye kadar gitmiş olur.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de erkek bireylerin yüzde 56’sı, 30’lu yaşların ortalarına doğru Norwood Tip 3 saç dökülmesi deneyimlemekte ve bu deneyim sıklıkla genetik koşullardan kaynaklanmaktadır.

Norwood tip-4 saç dökülmesi ve norwood tip 4 saç ekimi sonucu

Hafif kellik olarak adlandırılan tip 4 seviyesindeki dökülmede bireyler özellikle tepe ve alın bölgesinde saçların gözle görülür şekilde azalması ile karakterize olmaktadır.

Norwood tip-5 saç dökülmesi ve norwood tip 5 saç ekimi sonucu

Klasik kellik olarak adlandırılan tip 5 saç dökülmesinde genellikle saçın tepe kısmında oluşan açıklık arka kısmına doğru ilerlemiştir. Ön kısımda ve yanlarda seyrek halde saçlar bulunsa da alın kısmında çizgi oldukça gerilemiş halde bulunur.

Norwood tip-6 saç dökülmesi ve norwood tip 6 saç ekimi sonucu

İleri dönem kellik olarak da adlandırılan Norwood Tip 6 saç dökülmesi, saçların yalnızca iki kulağın çevresinde ve arkaya doğru belirgin olduğu ve bunun dışında alın ile tepe bölgesinin tamamen kaybedildiği bir seviyedir. Genellikle iki seanstan oluşan saç ekim işlemleri bu tip bir kelliğin üstesinden gelinmesine yardımcı olur.

Saç ekimi sonrası ay ay sonuç nasıl gelişim nasıl olur?

Saç ekimi sonuçlarının son halini görebilmeniz için bir yıllık bir süreci göze almanız gerekir. İlk uzamalar ikinci ve üçüncü aydan itibaren fark edilse de ekimin tam olarak verimini almanız için beklemeniz gereken süre daha fazladır. Bu süreç içerisinde düzenli doktor kontrolü gerçekleştirmek, doktorunuzun tavsiye ettiği bakım ritüellerine uyum sağlamak, gerekli vitamin ve mineralleri alarak beslenmenize dikkat etmek daha hızlı bir iyileşme ve uzama süreci deneyimlemenize olanak tanıyacaktır. Sizin için saç ekimi sonuçlarını dönemsel olarak listeledik. Bir göz atın!

 • Ay: Saç ekiminden sonraki bir ay içerisinde şok dökülme adı verilen bir süreç yaşanır. Bu süreç, saçların yaklaşık yüzde 80’inin yitirildiği bir adımdır. Endişelenmenize hiç gerek yok çünkü kaybedilen saçlar yerine yenileri çıkar.
 • Ay: Saçlarınızda dengesiz bir dökülme sürse de saç dipleriniz yavaş yavaş iyileşmeye başlamıştır ve yine dengesiz şekilde uzamalar görünür. Bu uzamalar belli belirsizdir ve pek estetik bir görünüm sunmaz.
 • Ay: Saçlarda kepeklenme probleminin yaşanabileceği bu dönemde uzama genel olarak derinin tamamına yayılmaya başlar. Bu da son derece iyi bir haberdir.
 • Ay: Saç tellerinin büyüme evreleri büyük oranda tamamlanırken bunlar henüz yeterince sertleşmemiş yapıları ile dikkat çeker. Tüy şeklindeki saçların bir kısmı cilt altında henüz uzamayı beklemektedirler. Yine de genel olarak oluşumları tamamlanmıştır.
 • Ay: Saç ekiminden sonraki sekizinci ayda uzamanın yaklaşık olarak yüzde 80 oranında tamamlandığını söylemek mümkün. Saçlar bu dönemde sertleşmiş yapıya da sahip olduğu için hassasiyeti azalır.
 • Ay: Yüzde 100 sonuçlara 12. Ayda ulaşırsınız. Artık saçlarınıza dilediğiniz ürünleri kullanabilir ve fön çekebilirsiniz.

Saç Ekiminin Kaç Greft Olacağı Neye Göre Belirlenir?

Saç ekimi için gerekli greft sayısının hesaplanması uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Talep ettiğiniz saç yoğunluğu, ilgili bölgedeki greftlerin sahip olması gereken açı ve elbette ilgili bölgenin genişliği greft sayısı üzerinde oldukça etkilidir. Her bir greft içerisinde 2 ya da 3 saç teli bulunmaktadır. Bu durumda 3000 greftlik bir ekimde 6 ile 9 bin arasında saç teli ekimi gerçekleştirilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

 

Not: Sitedeki içerikler bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Detaylı bilgi edinmek, istek ve önerilerinizi bilgiportalinet@yandex.com’a iletiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu