KadınGenel Kültür

En İyi Saç Ektirme Yerlerinde Ekim Süreci Nasıl İşler?

Klasik bir saç ekim sürecinde hangi adımların olduğunu biliyor musunuz? Yeterince kaliteli ve en iyi saç ektirme yerlerini tercih ettiğinizde, her bir adım özenle ve yüksek oranda steril koşullarda gerçekleştirilir. Bu tür merkezlerde genellikle ödediğiniz ücrete ekim öncesindeki birtakım ek işlemler ve ekim sonrasındaki konsültasyonlar dahil olabilmektedir. Tercih ettiğiniz ekim merkezi, ekimi gerçekleştirecek uzmanın sahip olduğu eğitim, ekim sırasında kullanılacak cihazların sahip olduğu teknoloji ya da ekim sonrasında size gösterilecek ilgi bakımından oldukça önemlidir. Haberimizde en iyi saç ektirme yerlerinden birini tercih ettikten sonra karşılaşacağınız adımlardan söz edeceğiz. Dilerseniz hemen başlayalım ve sürece tanışık olmanızı sağlayalım!

Saç Ektirme Nasıl Olur? – En İyi Saç Ektirme Yerleri Adım Adım Rehber!

Alanında uzman iyi bir saç ekim merkezinde ekim süreci aşağıdaki gibi işleyecektir:

  1. Saç analizi & yöntem kararının verilmesi: Doktorunuz sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirdikten sonra ekim sürecinde kaç adet grefte ihtiyaç duyduğunuza, ekimin hangi yöntemle yapılacağına karar verir. Sizin sorularınızı yanıtlayan, açıklık alanlarınızı işaretleyen doktor doğru bir strateji ile size en iyi verimi sunmayı amaçlar.
  2. Anestezi: Size verilen günde kliniğe gelmeniz beklenir. Tüm işlemlerden önce lokal anestezi uygulaması yapılır. Alanında uzman çok sayıda klinik bilinç düzeyinizi etkilemeyen fakat acı hissini neredeyse tamamen kesebilen sedasyonlu anestezi yöntemini kullanmaktadır.
  3. Greft toplama aşaması: Bu aşamada, konsültasyon sırasında belirlenen greft sayısının elde edilebilmesi için tercihen ense kökünden greftler toplanır. Ense kökündeki kılların yeterli olmadığı durumda Body Hair Transplantation yöntemi işleme alınır ve greftler göğüs, bacak gibi yardımcı bölgelerden de toplanabilir.
  4. Kanal açma: DHI yöntemini tercih edenlerde olmayan bu aşama, özel mikro uçlu bir bıçakla daha sonra greft ekimi yapılacak olan alanların kafa derisinde açılmasını gerektirir. Bu aşama sırasında hazır olan greftler doku kaybını minimize etmek için özel bir solüsyonda bekletilir.
  5. Ekim aşaması: Açılan kanallara greftler ekilir. Bunun için her bir grefte ayrı ayrı işlem yapılır. Tercih edilen yönteme göre kullanılan gereç değişebilir. Örneğin safir FUE yönteminde kullanılan bıçak, gerçek safir madeninden elde edilmiş mikro uçlu bir bıçak olacaktır.

Ekim süreci ile ilgili tüm bilgileri doktorunuza danışarak alabilir, süreci en iyi saç ektirme yerlerinde güvenle yönetebilirsiniz. Tercih yaparken saç ektirme fiyatları da belirleyicidir. Doğru doktor ve klinik seçimi bu noktada kritik bir role sahip olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu