arama

Evde Kaş Boyama

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Gerek güzellik merkezlerinde gerekse evde kendi ürünleriniz ile kaş boyama işlemlerine yer verebilirsiniz. Bu anlamda doğal ürünlerden kendi istediğiniz şekilde ilerlemek için evde kaş boyama tekniklerine göz atmanız faydalı olacaktır. Öyle ki yüzün en önemli ifadesi kaşlardır. Bazen makyajın dahi güzel durması adına kaşların da temiz ve düzgün olması önem arz eder. Bunun için seyrek olan kaşların daha tek düze durması ya da kalın kaşların da dağınık olmaması adına boyamalara başvurmak gerekebilir. Sonuç olarak da evde kendinizde boya malzemelerini temin ederek bunun gibi sorunların önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Evde Kaş Boyama Malzemeleri

Evde gerekli ürünleri temin etmeniz halinde işiniz bir hayli kolay olacaktır. Bunun için başta boya fırçalarından faydalanmak gerekir. Bunlar hafif sert ve aralık fırçalar olarak karşınıza çıkacaktır. Öyle ki sert olmasından kaynaklı kaşın altında ki kasların da harekete geçmesi temel alınır. Aynı zamanda rimel de ihtiyacınız olacak bir diğer makyaj malzemesi olarak karşınıza çıkar. Boya geliştirici ve kaş boyası temin ederek ilerlemeniz gereklidir. Burada yanlış işlemler ya da kaşın kuru kalması adına en önemli ürünlerden bir tanesi de pamuk ped olarak bilinidir. Peçete yerine mutlaka pamuk olacak şekilde özel makyaj pedlerini ele almalısınız. Son olarak da tonik ile boya lekesi sökücü de yine ihtiyacınız olacak malzemeler. Bunların devamında aşamalarını söyleyecek olursak;

-Arındırma; Kaş boyamasına geçmeden önce mutlaka yüzün yıkanması gereklidir. Öyle ki boyanın tam olarak nüfuz etmesi ve uzun süreli kalıcı hale gelmesi adına bu detayı atlamamak gerekir. Sonucunda da temiz ve arınmış cilt üzerinden işlemlere yer vermeniz daha kolay olacaktır. Mutlaka ılık su ile baştan yüz ve çevresini temizlemeleri ve iyice kurutmalısınız.

-Doğru Renk; Kaş boyama sırasında en önemli durumlardan bir tanesi de renk tercihleridir. Bunun için cilt renginden ziyade saç rengi üzerinden yola çıkıldığını baştan söylemek gereklidir. Öyle ki sarışın bayanların açık renklerden kaş boyası kullanmaları gerekir. Esmerlerin de aksine siyah tonlarını tercih etmeleri isteniyor. Direk olarak saç rengi ile aynı ya da ton farklılıkları çerçevesinde tercihlerde bulunmak gereklidir.

-Kaş Boyası Hazırlıkları; Hem kaş geliştirici hem de kaş boyasının aynı zaman içerisinde muhafaza edilmesi önemlidir. İkisinin bir arada karıştırılması sayesinde boya ortaya çıkacaktır. Bu şekilde hamur kıvamına gelmesi ve kaşlara uygulanması daha kolay olacaktır. Sadece 2-3 dakika kadar kaşlarda duran boya etkisini hemen gösterir.

Evde Kaşların Boyanmasında Püf Noktalar

Boya malzemeleri, hazırlıklarda ve yapım aşamalarının arkasından uygulamalara yer vermek faydalı olacaktır. Nitekim kaşlarda tam etki elde etmek adına mutlaka püf noktalarını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bunun için önerilerden yola çıkarak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan detaylar ise;

 • Kaş boyasının diplere kadar yayılması adına dairesel hareketlerden boyamalara yer vermeniz gereklidir.
 • Boyanın diplerine kadar nüfus etmesi kısa süre içerisinde rengi almasına katkı sağlar.
 • Sadece 3 dakikalık süreç sonucunda çıkarma işlemlerine yer verebilirsiniz.
 • Fazla gelen boya maddelerinin mutlaka pamuk pedler yardımı ile çıkarılması gereklidir.
 • Leke sökücü kapsamında da yine temizleme işlemlerine geçmek için pamuk pedlerden faydalanmanız gereklidir.
 • Sonuç olarak boyama aşamalarını da tamamlamış olacaksınız.

Evde Kaç Boyama İşlemlerinin Arkasından Yapılması Gerekenler

Kaş boyama işlemlerinin arkasından pamuk pedler yardımı ile temizliklere geçilir. Böylece boyanın hangi alanlara nüfus ettiğine göz atarak ilerlemeniz mümkün olmakta. Aynı zamanda boşlukların ve fazlalıkların da boyadan sonra halledilmesi gereklidir. Bu anlamda;

-İnce Cımbızlar; Ucu ince ve sivri olan cımbızlar sayesinde kaşlara şekil vermek daha kolaydır. Özellikle de boya sonrasında ortaya çıkan fazlalılıkların bu tarz cımbızlardan yana temin edilmesi gereklidir. Alın bölgesine doğru yayılan ya da göz kapağına kadar inen fazla kaşların toplanması ile daha derli toplu kaç yapıları ortaya çıkar.

-Kaş Kalemleri; Bazen kaşlar arasında boyanın tam olarak tutunamadığı da oluyor. Şöyle ki boyanın muhafaza etmediği alanlarda boşluklar baş gösterir. Sonuç olarak bu boşlukların da ortadan kalkması adına kaş kalemlerine başvurmak gereklidir. Kalem yardımı ile araları doldurabilir ve düzgün bir yapıya yer verebilirsiniz.

Hint Kınası İle Kaş Boyama

Doğal malzemelerin yanı sıra direk olarak hint kınası üzerinden de boyamalara yer verilebilir. Yine doğal olmasından kaynaklı evde kısa sürede kaşların doğal bir yapıya bürünmesi mümkün olacaktır. Sonuç olarak da hint kınası sayesinde dökülmüş ya da seyrek hale gelmiş olan kaşların toparlanması esas alınır. Bunun için uygulamalarda dikkate almanız gerekenler ise;

 • Küçük cam kap içerisinde kınayı temin ederek ilerlemeniz gereklidir.
 • Sadece 1-2 damla kadar su yardımı ile kınanın hafif hamurumsu bir yapıya bürünmesi mümkün olmakta.
 • İnce çubuklar kapsamında da kınayı temin edebilir ve kaşlarınızı boyayabilirsiniz.
 • Sadece yarım saat kadar kaşlarda bekletmeniz kınanın hızla nüfuz etmesine etki eder.
 • Yarım saatin arkasından da ılık su yardımı ile kaşların yıkanması gereklidir.

Gözlerinize dikkat ederek arındırma işlemlerinde bulunmanız burada önemlidir. Öyle ki hint kınasının yanma etkisi olabilir. Bunun için kaşlarınızı pamuk yardımı ile de kınadan arındırmanız mümkün olacaktır. Direk olarak pamuk pedler sayesinde kına temizlenir. Böylece istediğiniz ton üzerinden kaşların boyanması da esas alınacaktır. Nitekim genel anlamda kahverengi tonlarına sahip olan kadınların hint kınalarından yana boyamalara yer verdiğini de belirtmek gereklidir.

Far İle Kaş Boyama Nasıl Olur?

Çeşitli boya malzemeleri, kaş kalemleri ya da kınalar dışında da boyama teknikleri mevcuttur. Ancak uzun süreli olmayacağını da baştan belirtmek gerekir. Bunun için özel olarak far ile kaş boyama tekniklerinden söz edeceğiz. Evde kaş boyama işlemlerine yer vermek isteyenlerin farklı tekniklere de göz atarak ilerlemeleri faydalı olacaktır. Bu anlamda farlardan yana ilerlemek için dikkate alınması gerekenler;

-Renk Tercihi; Hem ten hem de saç rengini temel alarak tercihlerde bulunmanız önem arz eder. Öyle ki başta saç rengi üzerinden ilerleyenlerin doğru kaş farı kapsamında boya işlemlerinde bulunmaları mümkün olacaktır.

-Kaşın Şekli; Farlar üzerinden boyamalarda kontrol sağlamak biraz zordur. Bu anlamda önce kaşın şeklinde kalem yardımı ile belirgin hale getirmeniz ve üzerinden far ile şekillendirmelere geçmeniz daha doğru olacaktır. Genelde dolgun gözükmesi adına bu tarz uygulamalara yer verildiğini de söylemek gereklidir.

Sonuç olarak doğru ren ve şekle göre kaşların hoş bir görünüme sahip olması mümkün olmakta. Ancak bu tarz uygulamaların kalıcılığı çok fazla yoktur. Direk olarak kaş boyaları ve hint yağları üzerinden ilerlemeniz daha mantıklı olacaktır. Uzun süre kaşlarınız ile uğraşmak istemiyorsanız da evde kendi yöntemleriniz ile kaşları boyayarak ilerlemeniz gereklidir.

Kaş Bakımı ve Boyamalarında Önemli Hususlar

Kaş ölçüsüne yönelik bilgi sahibi olarak ilerlemeniz önemlidir. Bunun için de çubuklardan yola çıkarak ölçümlere yer vermeniz esas alınır. Direk olarak burnun yan tarafından dik çubuklar ile ölçümlere yer vermeniz mümkün. Dik bir şekilde çubuk üzerinden kaşın ölçülerine yer verilir. Çubuğa rağmen devamında çıkan kaşların ise cımbız yardımı ile alınması gereklidir. Ölçünün dışında ortaya çıkan kaşlar yüzde farklı ifadelere dahi neden olabilir. Bunun için ölçümler ya da kaş boyamaları akabinde alınması en doğrusudur. Bunun dışında kavisler için de;

 • Yine çubuk yardımı sayesinde kaşların kavis noktalarını da öğrenmeniz sağlanacaktır.
 • Gözün tam orta kısmı üzerinden çubuğu kaydırmanız halinde kaşların kavis alanını da görmüş olacaksınız.
 • Gözün bitiş alanı üzerinden yine çubuk yardımı ile kaşların bitişini de öğrenebilirsiniz.

Tüm bu detaylar özellikle de kaş boyamalarına geçecek olan kadınlar için önem arz eder. Öyle ki deriye nüfus eden boyaların doğru bir şekilde sürülmesi gerekir. Ancak bu şekilde doğru kaş şekline uygun olacak şekilde boyamalardan yana sonuç alabilirsiniz. Uzmanlara göre saç renginden birkaç ton açık olan kaş boyaları daha doğrudur. Öyle ki bu durumda yüz hatlarının daha da yumuşak hale geldiği ifade edilir. En azından 1 ton kadar açık boyalardan ya da kalemlerden yana tercihlerde bulunmanız faydalı olacaktır.
Tüm bunların akabinde doğru makyaj nasıl yapılır göz atarak ilerleme sağlanıyor. Öyle ki yüzde doğru ifadeyi yakalamak adına kaşlar oldukça önemlidir. Hemen arkasından da kısa süre içerisinde makyaj tüyolarından faydalanarak ilerlemeniz mümkün olacaktır. Bunun için de karşınıza çıkacak olanlar;

 • Koyu renk kaşlara sahip olanların aydınlatıcılar kapsamında ciltleri pürüzsüz olarak göstermeleri sağlanır.
 • Açık renk kaşları sahip olanların da şeftali tonlarından makyajlara yer vermesi daha canlı gözükmelerine etki eder.
 • Açık renkler pembe, koyu renklerde şeftali tonlarından allık kullanımlarına yer vermelidir.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER