arama

Boyun Ağrıları İçin Yastığın Önemi Nedir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Duruş bozuklukları, daimi oturmak veyahut sürekli ayakta durmak gibi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan boyun düzleşmesi oldukça ciddi ve tez rehabilitasyon edilmesi gerekilen bir tıbbi rahatsızlıktır.

Boyun düzleşmesi operasyon ve ilaç rehabilitasyonu gerektirebilen bir rahatsızlıktır. Ama bu sıkıntılı ve zorlu süreçlerle uğraşmamak için alınabilecek tedbirler de vardır. Bu tedbirlerin en başında boyun düzleşmesi için önleyici yastık kullanmak gelir.Doğru Yastık Seçerek Boyun Düzleşmesinden Kurtulmak Olası

Savsaklarsa, hafife alınmayacak sonuçlar doğurabilen boyun düzleşmesi için doğru yastık seçimi hayati ehemmiyet taşır.

Seçilecek doğru bir yastık boynu destekler, boyun bölgesinde bulunan yan boşlukları doldurur ve uyku pozisyonunda boynun düşmesini, zarar görecek şekillere girmesini engeller. Bu sayede boyun düzleşmesi rahatsızlığının büyük ölçüde önüne geçilmiş olur.

Aynı şekilde boyunu destekleyen bir yastık uyurken veyahut uyanık haldeyken kullanıldığı takdirde kişinin omurlarını da balansta meblağ ve istenmeyen pozisyonlara maruz kalınmasının önüne geçer.

Boyun düzleşmesinin temelinde insanı dik bir şekilde balansta tutan, kuyruk sokumundan başlayıp boyunda son bulan omur sisteminin kayması, daimi normal pozisyonunun dışında bir duruş şekline sahip olması gelir. Boyun düzleşmesinde doğru yastık seçimi yapmak bu yüzden oldukça önemlidir. Doğru bir yastık seçmek bu omur sistemini uyurken ya da uyanıkken balansta tutar ve büyük ölçüde boyun düzleşmesi rizikonunu azaltır.Boyun Düzleşmesini Engellemek İçin Nasıl Bir Yastık Seçilmeli?

Pek çok insan, daha rahat olduğu gerekçesiyle yumuşak yastıkları seçenek eder. Bu tür yastıklar oldukça rahattır ancak tıbbi açıdan düşünülürse hiç de sıhhatli yastıklar değildirler.

Boyun düzleşmesinin önüne geçilmek için ortopedik ve sert yastıklar seçenek edilmelidir. Bu yastıklar boynun istemsiz olarak kaymasını engeller. Bu arada medikal yastıklar da boyun düzleşmesini engellemek için oldukça tesirli yastıklardır.

Doğru yastık seçimi ile boyun düzleşmesini engellemek olasıdır.