Sağlık

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 3 Adımda Öğrenin

FUE Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Fue Saç ekiminde nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Tamamını makalemizden okuyabilirsiniz.

FUE saç ekimi üzerine hazırlamış olduğumuz makaleye başlamadan önce, neden saç ektirmemiz gerektiği hakkında kısa bir bilgi verelim. Saç dökülmesi erkeklerde büyük bir görüntü kaybına neden olduğu için, dünya genelinde daha yoğun bir şekilde erkekler tarafından saç ekimi yaptırılıyor. Ancak şunu belirtelim ki, bu tür operasyonlar seyrek saçlı kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Tabii ki erkekler yoğun olduğu için, genelde bir çok yöntemde erkeklere göre çıkıyor. En fazla tercih edile yöntemlerin başında ise FUE yöntemi ile DHI yöntemi geliyor.

Her iki teknikte de saç ekimi aynı mantıkta yapılmakla birlikte, teknikleri farklı olup, DHI yönteminde tek tek kıl kökleri alınarak transfer edilirken, FUE yönteminde ise ense kısmından doku parçaları alınarak nakil yapılmaktadır. Durum böyle olunca da FUE saç ekimi tekniği sayesinde, daha fazla kıl transferi yapıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ama her ikisinin de kendine göre özelliklerinin bulunduğunu da bilmelisiniz.

FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Fue saç ekimi uygulaması ile iki kulak arasındaki dökülmeme özelliğine sahip sağlıklı saçların kökleri tek tek mikro motor yardımı ile doku halinde alınması ve saç olmayan bölgede açılan kanal deliklerine saç köklerinin nakledilmesi ile metodudur. Dünya genelinde en fazla tercih edilen yöntemlerin başında geliyor olmasından dolayı, her geçen gün gelişen bir teknik olarak da karşımıza çıkıyor.

İşlemin gerçekleştirildikten sonraki aşama çok önemli olduğu için mutlaka sizlere verilen talimatlara birebir uymanız gerekir. Doğru ve verimli saç ekimi işleminin sonucuna kavuşabilmeniz için operasyondan sonraki yazılı ve sözlü uygulanması gerekli zorunlu işlemler düzenli yapıldığı sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Saç ekimi sonrasında özellikle doku alınan bölgenin farklı bir görüntüye sahip olacağını bilmelisiniz. Bu nedenle o kısmın kapatılması adına bir üst bölümdeki saçların uzun olması iyi olacaktır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Şöyle ki, FUE saç ekimi sonuçlarını en iyi gösteren bölge iki kulak arasındaki çizginin birleştiği ense kökü bölgesidir. Hastanın ense kökündeki saç yoğunluğu ne kadar fazlaysa, kıl köklerinin alımı da o denli fazla olur ve açık alanlara daha yoğun ekim yapılabilir. Bu da demek oluyor ki, eğer hastanın ense bölgesinde de saçları çok seyrekse istenilen yoğun saçlı görseli oluşturmak mümkün olamayacaktır.

Ancak yine de genel görüntü itibariyle eskiye nazaran daha hoş bir görsele kavuşmak mümkündür. Dolayısıyla saç ekimi sonrası için kurduğunuz hayale kendinizi fazla kaptırmadan evvel öncelikle hekiminizle görüşmeli ve ne sıklıkta saçlara sahip olacağınızı öğrenerek, kendinizi bu sonuca hazırlamalısınız.

Bununla beraber kadınlarda saç ekimi kişinin kendi kıl köklerinden alınarak açık bölgesine nakledilen bir uygulama olmasından ötürü bu uygulamanın geri dönüşü mümkün değildir ve bu nedenle son derece uzman kişiler tarafından iyi düşünülerek yaptırılması gereken bir operasyondur. Yalnız kendini saçsız görmek istemeyen kişiler içinse tek ve en kalıcı çözüm yolu olduğu bilinmelidir.

FUE Saç Ekiminde Dikkat Edilecekler

FUE Saç Ekiminde Dikkat Edilecekler

FUE saç ekimi yaptıracaksanız eğer, öncelikle tüm analizlerin yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Gerekli incelemelerin yapılmasından sonra, ne kadarlık greft nakli yapacağı tespit edilir. Yine bu sayede FUE saç ekimi fiyatlarını da öğrenmiş olacaksınız.

İşlemlere başlama sırası ise ölçülendirme (ne kadar doku alınacak), kanal açma (dokunun nakil edileceği bölgenin de aynı şekilde ölçülere uygun hazırlanması) ve son olarak yerleştirme ile tedavi süreci tamamlanır. Bu süreç kimine göre 60 dakika olurken, kimine göre 12 saati bulabilir. Bu tamamen sizin saç durumunuza bağlı olup, bu gibi detayları öncesinde öğrenmiş olacaksınız.

Ölçülendirme işleminde hastanın saç yapısındaki açık alanlar tespit edilir ve bu bağlamda en verimli donör alanı olan ense bölgesinden doku alınır. Alınan bu dokular özel bir alanda saklanarak, sonrasında ise nakil edilecek bölgede doku nakli öncesinde o kısımda da uygun şekilde açılan kanallara nakil yapılır.

Kadınlarda saç ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi erkekler ile aynı mantıkta olsa, daha az doku alınarak nakil yapılmaktadır. Ancak kadınlarda saç yerine daha çok kaş bölgesine ekim yaptırdıklarını da söyleyebiliriz. Bunun nedeni haliyle kaşlarının daha iyi görünmesini sağlamaktır.

Özellikle sık sık kaş alımı, kaş inceltme, kaş kontörü ya da kaş dövmesi gibi sıradan işlemler olmasına rağmen kaş yapısına zarar verebiliyor. Bu zararın telafi olarak ise yaptırabileceğiniz kaş ekimi işlemi devreye girmesi sonucu, sizlerin artık çıkmayan kaşlarınızın yerini alarak estetik görüntünüze güzellikler katmaktadır.

En çok tercih edilen teknik olarak daha çok FUE saç ekimi tekniği kaşlar için de kullanılmaktadır. Bu uygulama ise aşamalar halinde gelişerek, kıl köklerinin tek tek çekilerek transferinin sağlanması ile yapılır. Her insanın yaptırabileceği ve kullanabileceği bir işlem olan kaş ekimi operasyonları işinde uzman ve yıllarca bu iş üzerinde çalışmış ve çalışmalar yapmış kişiler tarafından yapıldığı takdirde kalıcı ve olumlu sonuçlar alınması daha yüksektir.

DHI saç ekimi hakkında merak ettiklerinizi https://bilgiportali.net/dhi-sac-ekimi-nasil-yapilir-4-adimda-ogrenin/ linkinden öğrenebilirsiniz.

Saç Ekim Uygulamaları hakkında Sağlık Bakanlığı makalesini https://shgm.saglik.gov.tr/TR,37060/sac-ekimi-uygulamalari.html linkinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu