arama

Google Search Console Beta sürümü Yayınlandı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Google Search Console Beta sürümü Merhaba arkadaşlar, Google “Search Console Beta” sürümünü duyurdu. Bir takım kullanıcılar için Beta sürümünü kullanıma açtı. Ben de, daha görmeyen arkadaşlar için ilk görünümü paylaşayım dedim. İlk izlenimim, daha çağdaş bir arayüzü ve daha kolay bir kullanımı var. Tabi her vakit olduğu gibi alışkanlıklardan vazgeçmek zor olacak. Tıpkı önceden Adsense’nin yeni sürüme geçmesi gibi… İlk beta sürümünde sunulan raporlama aracıyla, çok geniş vakit aralıklarının bilgilerine tek tıklama ile erişebiliyoruz. Daha önceki sürümde yalnızca 90 gün mukayese etme vardı. Google Search Console Beta sürümü.

Google Search Console Beta sürümü

Yapılan bu yeni tasarım farklıklarıyla beraber Google Search Console’nun daha kullanışlı bir hale geldiğini görüyoruz. Daha önceki Search Console ile mukayese ettiğimizde sitenizdeki ehemmiyetli SEO hatalarının bu yeni arayüzle beraber daha fazla ön tasarıya çıkarılmaya başlanacağını öngörüyoruz. Daha önceki arayüzde hataları bulmak biraz uzun müddet alıyordu. Bizim gibi yüzlerce webmasterin siteyi aynı anda izleyenler için yeni arayüz bu manada sadelik ve ehemmiyetli olan hataların kısa sürede keşfedilmesi mananına geliyor. Bu manada farklığı çok pozitif karşıladım ben bizzat.

 

Google Search Console Beta sürümü

Google’nin bu yeni Search Console ile birlikte sitenizde var olan, XML Sitemap ile Google’a bildirdiğiniz URL’ler içinden Google’da indekslenmeyenleri de bildireceğine değin öngörüşler var. Umarım bu da gerçekleşir ve indekslenmeyen URL’leri saptamak için 3. parti yazılımlara ihtiyaç duymak vaziyetinde kalmayız.

 • Gümüş
  3 sene önce

  Bizde https://secalgumus.com internet sitemiz için google search console özelliğini kullanmaya başladık başlarda search console nasıl kullanılır diye düşündüm ama search console beta sürümü daha kolay olduğu için bana yardımcı oldu resmen

  7
  yorum beğen
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER