arama

Instagram ‘store’de yeni özellik!

STORE’LARİ ARŞİVLİYOR
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Instagram, 24 saat sonra kaybolan hikayeleri otomatik olarak arşivlemeye başladı ve istenen hikayeler artık kullanıcı profillerinde sergilenebiliyor

Facebook bünyesinde faaliyet gösteren Instagam, hikayeler özelliğine ilave ettiği iki yenilikle Snapchat’in sevilen özelliklerini devşirmeye devam ediyor.

Bir evvelki gün sosyal ağa ilave eden özelliklerden ilki, hikayeleri arşivliyor ve kullanıcıların istedikleri vakit daha önceki hikayelerini görüntülemelerini sağlıyor.

STORE’LARİ ARŞİVLİYOR

Instagram artık bir hikayenin zamanı dolduğunda bunu otomatik olarak sadece sahibinin görebildiği şekilde arşivliyor. Önceden Instagram’da yalnızca fotoğraflar ve videolar arşivlenebilirken, bu isteğe bağlı bir tercih olarak sunuluyordu.

Arşivlenen hikayelere erişmek için profil sayfasının sağ üst bölümünde bulunan saat ikonuna dokunmak gerekiyor. Arşiv sayfasında, tarihi geçmiş hikayelerin yanı sıra önceden arşivlenmiş resim ve video paylaşımları da görüntülenebiliyor.

Otomatik arşivlenen hikayeler, Instagram tarafından kopyalanan bir diğer Snapchat özelliği oldu. Snapchat bu özelliği Anılar isimiyle başlatmıştı.

PROFİL SAYFASINDA GÖRÜLECEK

Instagram’a ilave eden bir diğer özellik ise arşivlenen hikayelerin profil sayfasında sergilenmesini sağlıyor. Bunun için profil sayfasının sol üst köşesindeki halka ikonuna dokunmak gerekiyor.

Instagram’ın yeni özellikleri, Snapchat uygulamasının yeni tasarımının yayınlanmasından bir hafta sonra yayınlandı. Bu sene mart ayında sosyal ağa ilave eden hikayeler özelliği Instagram’ın kullanıcı sayısını da artırdı.

Nisan 2017 verilerine göre, Instagram Hikayeleri her gün 200 milyon kullanıcı tarafından kullanılırken, Snapchat’in aktif kullanıcı sayısı 158 milyon civarında.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER