arama

Laptopunuz Dükkandayken Verileri Güvenli Tutmak

FileVault aracı, Mac kullanıcılarının bir bilgisayarın sabit diskindeki verileri şifrelemek için sahip oldukları bir seçenektir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Bilgisayarınızın tamir atölyesinde büyük ihtimalle dizüstü bilgisayarı bırakmadan önce yapmanız şart olan şeylerin bir kontrol listesi var, ancak makinenin açıkken hata sonucu bir şey olmasına bağlı olarak tüm dosyalarınızın bir kopyasına sahip olmanız için sisteminizin tam bir yedekleme yaparak başlayın. Çalışma masasında. Pil veyahut klavye değiştirme, hafıza yükseltmeleri ve kriko onarımı gibi düzeltmeler sabit sürücüdeki verileri etkilememelidir, ancak eksiksiz bir yedekleme yapmak komplikasyonlar halinde rahat olmasını sağlamalıdır.

Sürücüdeki verilere gelince , şifreleme yazılımı ile saklı kalmasını istediğiniz şahsi klasörleri kilitleyebilir veya teknisyenlerin bilgisayarda seans açmanız gerektiğini düşünmüyorsanız tüm sabit sürücüyü şifreleyebilirsiniz. Windows 10 Professional, BitLocker isimi verilen bir yardımcı programı içerir ve macOS, diskinizin muhtevanını bir parola ile kilitlemek için kullanabileceğiniz FileVault isimli bir disk şifreleme aracına sahiptir ; VeraCrypt gibi üçüncü taraf şifreleme yazılımı dahili güvenlik özellikleri olmayan sistemlerde kullanılabilir.

FileVault aracı, Mac kullanıcılarının bir bilgisayarın sabit diskindeki verileri şifrelemek için sahip oldukları bir seçenektir

 

Bir teknisyenin neticelerini doğrulamak veya onarıma yardımcı olması için bilgisayarınızı başlatmanız gerektiğini düşünüyorsanız tarayıcı geçmişini ve kayıtlı parolaları silme ve finansal veya kimlik bilgilerini içeren dosyalar gibi diğer saklılık tedbirlerini almak isteyebilirsiniz. Teknisyen bir yönetici hesabı kullanması gerekmediği sürece, misafir veya hudutlu bir kullanıcı hesabı oluşturmak da müdahaleleri asgari düzeyde tutabilir. Bir yönetici hesabına ihtiyaç duyarsanız, şifreyi devre dışı bırakma veya geçici olarak değiştirme ile gerçek şifre paylaşımı önlenir.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER