arama

Galaxy Note 9 Bu Özelliklerle Gelebilir

Samsung Galaxy Note 9
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Samsung Galaxy Note8 tamam, peki Galaxy Note 9? Bu kapsamı geniş yazıda önümüzdeki aylarda lanse edilecek akıllı telefonun özelliklerine bir ‘ön bakış’ yapabilirsiniz…

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri en çok merak edilen akıllı telefonlardan biri olacak 2018’de. Daha üzerinde konuşmaya çok var dense de sene ikinci yarısında mobil alet ekosistemini sürklase edecek modele konusunda kimi ipuçları da yok değil. Peki bunlar neler, Note 9 hangi özelliklerle gelecek, Galaxy Note 9 ücreti ne olacak? İşte tüm bu suallerin cevapları…

Samsung Galaxy Note 9, öncül model Note 8’le aynı ekran formuyla gelecek gibi görünüyor. Geçtiğimi sene 6 inç çevreninde şekillenen amiral gemisi model ekranlarında daha büyük form etmen beklenmiyor. Ayrı olarak Galaxy Note 9’un ekranının, Note 8’le beraber ele alındığında zati hiç de küçük olmadığı da bir gerçek. 6.3 inçlik Quad HD ekranla gelen Note 8’den sonra Note 9’da aynı ekran büyüklüğüne sahip olacak.

Peki ya teknoloji? Beklentiler OLED ekrandan yana, bu da çok daha net ve parlak görüntüler mananına gelecek. Ayrı olarak çözünürlük değerinin 4K yapısında sunulması da bir diğer beklenti vaziyetinde. Kenarlarda hemen hemen sıfır çerçeve sunan Samsung, sonraki dev akıllı telefonunda üst ve alt bölümlerde da kimi aksiyonlar yaratabilir, tamamiyle çerçevesiz bir ekran olmasa da daha ince üst ve alt çerçevelerle gelen bir akıllı telefon bekleniyor.

Samsung‘un Note 9 için yılın öne çıkacak işlemci setlerini kullanacağına kuşku yok. Ülkemizde Exynos işlemcilerle gelecek olan cihazda saat hızlarında yüzde 10-20 aralığında iyileşmenin yanı sıra daha düşük güç tüketim özellikleri öne çıkacak…

 

6 GİGABYTE RAM’den sonra 8 GİGABYTE RAM, bu sene sürprzi olarak karşılamayacağımız Note 9 özelliği olacak. Oyun bilgisayarı sınıfı akıllı telefonların göz bebeği bir model yolda gibi görünüyor. 256 ve 512 GİGABYTE bellek kapasiteleri bekleniyor. Ayrı olarak microSD desteğine devam, özetle kullanıcılar her vakit olduğu gibi yeniden uçsuz bucaksız bir data depolama birimine de sahip olacaklar.

Yeni nesil grafik işlemciler, 5G desteği, Bluetooth ve Wifi’da yeni standartlar, modelin öne çıkacak diğer özellikleri arasında yer alacak. Peki kamera özellikleri?

Galaxy Note 9 kamera özellikleri açısından devrim yaratacak bir model olabilir. Halihazırda en iyi kamera teknolojilerine sahip modellerden biri olan Note 8’den sonra Note 9 için de benzer beklentiler hakim. 12 MP çift arka kamera, 8 MP ön kameranın sonraki adımında 16 + 12 MP çift arka kamera ve 12 veya 16 MP ön kamera özellikleri mevzubahis olabilir. 4K çözünürlük ve optik görüntü sabitleme teknolojileri de öne çıkanlar arasında bulunur.

4000 mAh pil!

3300 mAh kapasiteli pilinin hemen peşinden Samsung’tan 4000 mAh pil hamlesi bekleniyor.

İris Tarayıcı, Yüz Tarayıcı, NFC, Kalp Ritim Sensörü özelliklerine ek olarak aletin yeni güvenlik özellikleri sunması sürpriz olmaz. Sözgelimi ekrana entegre parmak izi sensörüyle geleceğini şimdiden net olarak belirtelim. Ekranın üzerindeki özel bölüme dokunarak parkak müsaadesi okutmak olası olacak.

Galaxy Note 9 ne vakit çıkacak suali son derece net; Alet, Ağustos ayında duyurulacak ve yeniden aynı ay içinde satışa sunulacak.

Sene en ehemmiyetli akıllı telefon alternatiflerinden biri olmasına net gözüyle bakılan Galaxy Note 9’un olası özelliklerini ele aldık. Daha fazla ayrıntı ve kesinleşen bilgilerle bu yazının 2018 senesi müddetince sıklıkla aktüelleneceğini belirtelim. Bu yüzden tarayıcınızın sık kullanılanlar bölümüne almanız iyi bir fikir olabilir. Ayrı olarak sosyal medya üzerinden bu yazıyı paylaşarak daha fazla kişi tarafından okunmasına yardımcı olabilirsiniz