Sağlık

Protez Saç Nedir? 5 Adımda Öğrenin

Protez saç nedir? Protez saç kimlere uygulanır? Seyrek saçlılar için protez saç yapılır mı? Kadınlar için saç protezi uygun mu? Hepsi makalemizde..

Hemen hemen her insanda uygulanılan ve kullanılan bir yöntem olarak tercih edilen işlem haline gelen protez saç, erkek, kadın, genç, yaşlı tüm ihtiyaç sahipleri için mükemmel bir çözümdür. Eski yıllardan beri saçları dökülen kişilerin birçok yönteme başvurması sonucu elde edilen pratik ve kolay bir uygulamadır.

Yüksek kalite standartlarına sahip saç protezi için gelişmiş birkaç teknik mevcuttur. Günümüzde teknolojinin ve tıbbın hızlı gelişme göstermesi ile saç sorunlarına da farklı çözümler bulunarak, saç dökülmesi yaşayan kişilerin faydalanmasına imkân tanınmaktadır.

Protez Saç Nasıl Elde Edilir?

Protez Saç Nasıl Elde Edilir?

Kaliteli bir saç protezi ile saçlandırmanın nasıl yapıldığına yönelik şunlar aktarılabilir ki bunlarda; % 100 insan saçından elde edilmiş, tekniklerle geliştirilen ve uzman kişiler tarafından saçsız bölgeye veya seyreklik gösteren bölgeye özel solüsyon uygulanarak yerleştirme ve şekil verme işlemidir.

Tıbbi müdahale gerektirmeden uygulanarak geri dönüşümü mümkün ve aynı zamanda şık ve estetik bir görüntüdür. Saç ekim merkezleri ve güzellik merkezlerinin de uygulamış olduğu bu yöntem ile dökülmüş bölgelere size uygun saç protezi ekletebilirsiniz.

Gerekli bakım ve uygulamaların doğru şekilde yaptığınız sürece hem uzun ömürlü kullanırsınız hem de daha sağlıklı görünerek gerçeğinden ayırt edilemez bir ayrıcalığı tatmış olursunuz. Mümkün olduğunca zamanında ve gerekli uygulamalar ile bakımı yapılmalıdır.

Protez Saç Kimlere Yapılır?

Protez Saç Kimlere Yapılır?

Her yaşta insana uygulanabildiği gibi cinsiyet ayrımı da yapılmamaktadır. Yalnız dikkat edilmesi ve dikkate alınması gereken bir takım önerileri söz konusu olduğundan dolayı 6 yaşın altındaki kız ve erkek çocuklarında protez saç uygulanması katiyen yasaktır.

Uzmanlar tarafından uygun görülmeyen diğer bir yasaklama ise ciddi derecede cilt rahatsızlığı yani kronik hastalığı bulunan insanlarında kullanmaması daha doğru olmaktadır. Bunun dışında ihtiyaç sahiplerinin çok hoşuna gidecek gayet kullanışlı bir yöntem olan olarak bilinen saç protezi, hem keyifli hem de dilendiği takdir de çıkartılma özelliğine sahiptir.

Güzellik merkezleri ya da klinik ortamlarında uzmanlar tarafından hazırlanarak uygun hale getirilen protezler için fiyat farklılıkları gözlenebilir. Bunun nedeni ise kullanılan malzemenin kalite değeri ve uygulama yapacak olan uzmanın bilgi tecrübesi ile alakalıdır. Zarar vermeyen yapısı sayesinde gündelik kullanımınızı rahatsız etmeden tasarlanması ayrıcalıklarından birisidir.

Protez Saç Nerede Yapılır?

Protez Saç Nerede Yapılır?

Yaptırmayı düşündüğünüz protezler hakkında detaylı bilgi sahibi değil iseniz, mutlaka size bu konuda en kaliteli hizmet ile yardımcı olacak klinikler veya saç protezi ekim merkezleri ile zaman kaybetmeden tanışmalısınız. Uzmanlık alanı olarak bu yönde hizmet vermeye devam eden merkezlerin yerli yabancı birçok referansı bulunmasından dolayı size uygun protez saç yapacaklardır.

Ayrıca bir çok merkez yurt dışı müşterileri için özel hizmet vererek müşteri memnuniyeti açısından protez saç yaptırmak isteyenlere konaklama ve gidiş dönüş yol hizmeti hediye etmektedir. Sizlerde bu imkân ve hizmetlerden faydalanmak ve ürünün en kalitelisine sahip olmak isterseniz bu konuda bize başvurabilirsiniz.

Protez Saç Aşamaları Nelerdir?

Protez Saç Aşamaları Nelerdir?

Üç aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar sırası ile ölçülendirme, yerleştirme ve tasarımdır. Bunları sırasıyla inceleyelim.

Ölçülendirme; Dökülmüş bölgelerin tespit edilmesinin ardından, bu alana ne kadar saç gerektiği hesaplanır. Örneğin kişinin üst bölgesi kel ise yani saçlar çok azsa, tamamıyla bu bölgeye uygulama yapılabilir. Ancak ara ara seyreklikler varsa, parça parça saç protezi yapılır. Bunun yanı sıra kadınlarda ise yine seyrek olan bölgelere uygulama yapılmaktadır.

Yerleştirme; Saç eksikliğine göre hazırlanan protez saç, özel su bazlı solüsyonlar yardımıyla yerleştirilir. Bu solüsyon yani yapışkanlar daha sonrasında sizde de olacaktır. Çünkü bu saçların bakımlarının yapılması gerekiyor ve bakım sonrasında yeniden yapıştırmanız gerekeceği için, kel bölgeye kısmı yapışkan uygulayarak yerleştirme işlemini yapıyorsunuz.

Tasarım; Saç rengi, saç boyutu, saçın size uygun olması bu aşamada tasarlanır. İlk başta sizin saç tipinize ve rengine uygun protez saç hazırlanıyor olsa da, işlem yapıldıktan sonra yeniden değerlendiriliyor. Eğer renk tonu farklılıkları varsa, protez üzerinde bu ton yakalanıyor. Yine dalgalı, kıvırcık ya da düz gibi etkenlerde önceden değerlendiriliyor olsa da, saçın yerleştirilmesinden sonra yeniden düzenlemeler yapılıyor.

Protez Saç Ekiminde Dikkat Edilecekler

Protez Saç Ekiminde Dikkat Edilecekler

İnsan saçından elde edilmiş olsa da, bu saçın uzaması gibi bir durum bulunmuyor. Yani saç yerleştirme ve tasarım sonrasında, kendinize ait yerler uzayacak ve saç protezi ile alakasız bir görünüme sahip olacaktır.

Bu nedenle kendi saçlarınızı sık aralıklar ile aynı ölçülerde kestirmeye dikkat etmelisiniz. Yine bunun için düzenli kuaförünüz olması ve kesim sırasında saç bakımının da yapılarak sonrasında uygulanması iyi olacaktır.

Protez saç bakımı oldukça önemlidir. Normal şartlarda saç kökleri kendini besleyen bir dolaşıma sahipken, protezde böyle bir durum bulunmuyor. Bundan dolayı 2 haftada bir bakım yapmanız iyidir.

Saç ekimi ile ilgili detaylı makalemize https://bilgiportali.net/sac-ekimi-yaptiracaklar-nelere-dikkat-etmeli/ buradan ulaşabilirsiniz.

Ünlü simalarında tercihi olan Protez Saç hakkında Google detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu