Dekorasyon

Renkli Mutfak Dolap Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biri mutfak dolaplarının nasıl olacağını belirlemektir. Mutfak dolapları alındıktan sonra uzun süre kullanılan ürünler olduğundan değiştirilmesi hem zaman alan hem de masraflı bir iştir bu nedenle mutfak dolabı seçerken ince eleyip sık dokumak doğru olacaktır. Dekorasyonda Renkli Mutfak Dolapları seçimi yaparken birçok seçeneğiniz olduğunu göz önünde bulundurun:

Mutfak Alanının Büyüklüğüne Göre Renk Seçimi

Mutfak dolapları mutfakta en fazla yer kaplayan ünitelerdir bu nedenle mutfak dolabının rengine karar verirken mutfağın büyüklüğü de göz önünde tutulmalıdır küçük bir mutfakta koyu renk ürünler seçilmesi alan da boğucu bir etki yapar mutfağınız küçükse açık renk mutfak dolapları tercih etmeniz daha doğru bir seçim olur.

Işığın Açısına Göre Renk Seçimi

İyi ışık alan bir mutfakta yer sıkıntısı yoksa koyu renk mutfak dolapları kullanılabilir, koyu renkler ışığı emeceği için mutfak dekorasyonunda koyu renk tercih etmek yerine açık renkler tercih edilmelidir böylece mutfakta daha ferah bir ortam oluşturulur.

Dekorasyon Tarzına Göre Renk Seçimi

Geleneksel mutfak dekorasyonun da en çok tercih edilen renkler kestane ve kiraz rengidir, Modern mutfak tasarımlarında ise daha sade renk seçimleri ön plandadır modern mutfaklar da kullanılacak mutfak dolapları için en uygun renk beyaz ahşap ve parlak yüzeyli dolaplar olacaktır böylece mutfağınız daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşur.

Açık Mutfaklarda Dolap Rengi Seçimi

Açık mutfaklar salona dâhil oldukları için açık mutfaklarda dolap seçimi yaparken salonun rengi ana belirleyici olacaktır, Mobilyalar ahşap rengi ağrılıklı seçilmiş ise mutfak dolaplarının da ahşap renkte seçilmesi uygun olacaktır bu renk uyumu hem mutfağı hem de salonu büyük gösterecektir.

Diger Yazimiza göz atmaya ne dersiniz : Banyo Dekorasyonunda Ayna Seçiminin Önemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu