Sağlık

Saç Ekimi Sonuçları Hakkında 5 Önemli Bilgi

En iyi saç ekimi sonuçları hakkında tüm merak ettikleriniz burada. Saç ekimi öncesinde bilinmesi gerekenler nelerdir?

Saç ekimi sonuçları, saç ektirecek kişilerin en fazla merak ettikleri soruların başında geliyor. Bugün detaylı bir şekilde size süreci anlatacak ve sorularınıza da cevap bulmanızı sağlamış olacağız. Saç dökülmesinin bir çok nedeni olduğu gibi, artık saç ektirmenin de bir çok yöntemi bulunuyor. Burada önemli olan yöntemi doğru seçmek olacaktır. Elbetteki yöntem doktorla birlikte seçilecek bir durum olsa da, fiyatları etkilediği için, insanlar bu konuda ciddi bir merak içerisinde. Saçlar genetik sorunlar nedeniyle dökülebileceği gibi, yaşımızın ilerlemesi, sağlıksız beslenmemiz, uyku düzeninin olmaması veya iş stresine bağlı nedenlerden bile saçlar dökülüyor.

Saç dökülmesindeki ana faktör, saç köklerinin zayıflaması ve haliyle kıl tutuculuğu azalması sonrasında, hızlı ya da düzenli bir şekilde saçlar dökülmeye başlıyor. Bu süreç genelde 2-6 ay arasında olduğu gibi, uzun yıllara göre de olmaktadır. Sonuç olarak saçların dökülmesinin ardından, tartışmanın ya da neden döküldüğünün bir önemi yok. Önemli olan saç ekimi sonuçları olmalıdır. Çünkü eskisi gibi güçlü ve yeniden saçlarınıza bu sayede kavuşmuş olacaksınız. Saç dökülmesi bir sağlık problemi olmadığı sürece normal olduğu gibi, psikolojik olarak insanları etkilemektedir.

Saç Ekimi Sonuçları Neden Önemli?

Saç Ekimi Sonuçları Neden Önemli?

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz eğer, ilk sormanız gereken sorunun saç ekimi sonuçları neden önemli olduğudur. Bu durum ne kadar saçlı olmak istediğinize göre değişecektir. Eğer çok dökülme olduysa daha fazla alana saç ektirmeniz gerekecektir. Bu durumda sonuç olarak saçınızın her yerde aynı oranda ve aynı yumuşaklıkta olmasını sağlamaktır. Yine kısmı dökülmelerde yani seyreklik durumlarında ise yeni ekilen saçların mevcut saç gibi olması gerekiyor.

Robotik teknoloji sayesinde bu artık sağlandığı gibi, saç yönü dahi doğru bir şekilde belirleniyor. Öncesinde saçınızın çıkma yönü analiz edilerek, yapılan bu analizler neticesinde saçlarınızın hangi yöne çıktığına göre yeni saç kökleri ekimi yapılıyor. Bu sayede yeni çıkacak saçlarınız doğal bir görünüm kazanacaktır. Saç ekimi sonuçlarında insanlar en fazla saçların nasıl göründüğünü merak ediyor. Çeşitli görsellerde veya videolarda bu durumlar detaylı olarak anlatılsa da, genel olarak insanlar ikna olamıyor.

Ancak şunu belirtelim ki, rahat olabilirsiniz. Çünkü saç ekimi sonuçlarını etkileyen artık çok iyi yöntemler ile uygulanıyor. Öyle ki bu yöntemler zirvede olmakla birlikte, her geçen gün daha farklı iyileştirmeler ile teknolojinin de etkisi ile başarı oranları da artıyor.

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Herkesin merak ettiği asıl soru budur. Evet saç ekimi gerçekten işe yarıyor. Şöyle olmalı, böyle olmalı değil. Tam olarak her birey için, saçlarınız ne kadar dökülmüş olursa olsun, yeniden saçlara kavuşuyorsunuz. Hatta hiç saçı olmayanların göğüs bölgesinden dahi kıllar alınarak yapılıyor. Ama genel olarak bakıldığında ense bölgesinde herkeste saç bulunuyor. Orada ki saç kökleri, doğru bir şekilde alınarak, yeni yerlerine aynı anda ya da önce alınıp, sonra ekleniyor.

Burada önemli olan saç köklerinin tek bir yerden değil, dağınık olarak alınmasıdır. Saç ekimi sonuçlarını bir bütün olarak ele alırsak eğer, saçların her yerden bakıldığında aynı görünmesi gerekiyor. Yani seyrek olacaksa eğer, her yerde bu şekilde olmalı. Sıkı olacaksa, yine saçın her yerde sıkı olması önemlidir.

Ense bölgesindeki köklerin daha güçlü olması nedeniyle, tutunmaları da daha iyidir. Haliyle yeni saçlarınız ilk etapta biraz sert olacak olsa da, yaklaşık 8-12 ay içerisinde normal saçlara kavuşmuş olacaksınız. Saç ekiminde genel olarak başarı oranları %90 civarında olup, %10’lık kısım ise alınan veya uygulanan yanlış yöntemler nedeniyle olmaktadır.

Saç Ekimi Kesin Çözüm Mü?

Saç Ekimi Kesin Çözüm Mü?

Saçları dökülmüş olanlar için evet kesin çözümdür. Ancak saçlarınız henüz yeni yeni dökülüyorsa eğer, yine çeşitli saç solüsyonlarını kullanarak saçın tutunmasını güçlendirebilir ve dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bu tamamen saçlarınızın dökülme durumuna göre değişkenlik göstereceği için, öncelikle kendiniz karar vermelisiniz.

Eğer saçlarınız artık dökülme sürecine girmiş ve dökülmüşse ve yenisi çıkmıyorsa, kellik durumu başlamış demektir. Kellik durumu ise genel olarak 2-6 ay arasında tamamlanır. Yani bu yıl bir kısmı, bir yıl sonra farklı bir alan dökülmez. Evet yıllara göre seyreklik artabilir ama yine de seyrelen bölgede saçlar çıkmaya devam eder.

Kellik durumu varsa, kesin çözüm olarak saç ektirebilirsiniz. Seyreklik söz konusu ise, seyreklikten kurtulabilir ve ekim sonrasında doğru bakımlar ile saçınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Yine de güçsüz saçlar olacağı için, bunlarda dökülmeye devam edecektir. Eğer ki bir kaç yıl sonra yeniden saç ektirerek, seyreklikleri kapatmak isterseniz, bununda mümkün olduğunu söyleyelim.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

Şuan için en fazla tercih edilen ve uygulanan yöntemler FUE ve DHİ yöntemleridir. Burada donör bölge aynı olup, işlem metotları farklıdır. Saçları çok dökülmüş olanlar için FUE tekniği daha iyi olup, maliyet olarak da daha uygundur. DHİ ise daha zorlu alanlarda tercih edilir. Saçlarınız var ama seyrek ise ya da şakak bölgesindeki açılmaları kapatmak istiyorsanız, DHİ yöntemi ile saç ektirmeniz gerekmektedir. Bu yöntem kullanılan malzemeler de düşünüldüğünde fiyat olarak daha yüksektir.

En iyi saç ekimi yönteminden ziyade, sizin için saç ekimi sonuçları daha önemlidir. İşte burada saçınız analiz edilip, kellik durumlarına göre yöntem belirlenme süreci bulunuyor. Bu yöntemler sonucunda, alanında uzman cerrahlar ile görüşerek saç tasarımına uygun ekim sürecini öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimi fiyatları ne kadar?

Saç Ekimi fiyatları ne kadar?

Son olarak saç ekimi fiyatları nasıl saç ekimi sonuçlarını değiştiriyor ona bakalım. FUE yönteminin daha uygun olmasının nedeni, önce donör bölgeden kıl köklerinin alınması ve özel solüsyonlarda bekletilerek ekilmesinden kaynaklanıyor. Burada bir cerrah işinizi halledebileceği gibi, kullanılan malzemelerde daha azdır. Böyle olunca da fiyatı daha uygun oluyor. Yalnız bu herkese uygulanan bir yöntem değil. Bu kellik durumu olanlarda kullanılan bir yöntemdir.

DHİ ise seyrek olanlarda kullanılan bir yöntem olup, ense bölgesinden kıl köklerinin alınması ve aynı anda donör bölgeye özel kalem yardımı ile ekilmesidir. Haliyle bir kişi kıl köklerini alırken, bir kişi de ekimi yapıyor. Kullanılan malzemelerde daha fazla olduğu için, bu da fiyatları etkiliyor. Yine bu yöntemde seyrek ve şakak bölgesi gibi alanlarda kullanılıyor.

Saç ekimi merkezlerinin 2021 fiyatlarına ve en ucuz saç ekim fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Saç ekimi sonuçları üzerine Youtube üzerinde bir çok kişi süreci kendi üzerinden anlatıyor. Bu tür videoları inceleyerek, ay ay gelişmelere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu