arama

Neden İşyerinde Daha Fazla Su İçmeye Önemlidir?

Dehidrasyonun Verimliliği Nasıl Etkisi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Ortalama kişi, yaşamları boyunca kendi işyerinde yaklaşık 90.000 saat harcayacak. Sağlığımız söz konusu olduğunda, bilgisayarlarımızda otururken ya da toplantıdan toplanmaya geçerken, özellikle iş yerinde başlıca önceliğimiz her zaman değil. Günlük iş yükümüzden geçmek aklımızda her zaman ön planda olacaktır.

İnsanların en uzun saatler çalıştığı Japonya’da (haftada ortalama 60-70 saat) Japonya’da yaklaşık 10.000 kişi masalarında “karoshi” olarak bilinen bir fenomen öldü. 1 Bu yalnızca sağlığımızın gereğini yerine getirme ihtiyacını vurgular ve iş yerindeki en yaygın sağlık sorunlarından biri dehidratasyondur.

Yaptığımız işi yapmaya veya bir bardak su içmek için çok meşgul olduğumuz zaman yeterince suyu içmekten kaçınmak son derece kolaydır. Çoğumuz, gün boyunca uyanık kalmak için çay ya da kahveye dönüşüyor. Ancak bu, diüretik etkileri nedeniyle karşı aktiftir – diğer bir deyişle, idrara çıkma oranlarını arttırır ve bu nedenle sıvıyı daha kolay gidermeye, dehidrasyona yol açar. Ofis su çeşmesinden veya mutfağından çok uzakta oturmak, yeterli düzeyde nemlendirme olasılığını düşürebilir.

Dehidrasyon: Sessiz Katil

Sağlığımız söz konusu olduğunda, her gün yeterli miktarda içilmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Sonuçta, vücudun yüzde 60’ı sudan oluşur ve insan beyni yüzde 75 sudan oluşur.

Ancak dehidratasyon ile asıl sorun, çok uzun süre oturmamdan veya bir bilgisayar ekranına bakmadan yorulanlar gibi diğer sağlık sorunlarıyla yaptığınız etkileri çok açık hissetmiyorsunuzdur.

Nemlendirme düzenli olarak eklemlerimizi ve gözlerimizi yağlar, cildimizi sağlıklı tutar, optimum sindirim sağlar, toksinleri yok eder ve hücrelerimiz aracılığıyla üretilen enerjiyi optimize eder. Konsantrasyonu azaltmanın yanısıra, düzgün nemlendirme değil, vücudun diğer sağlık problemlerine yol açabilecek tuz ve şekerler dengesizliğini yaratabilir.

Başka bir deyişle, baş ağrısı geldiğini hissediyorsanız veya hafifçe zayıf hissediyorsanız, sabahları öğlen yemeğine çıkmayın. Yapılması gereken en iyi şey şu bardak su içmektir.

Dehidrasyonun Verimliliği Nasıl Etkisi

Yeterli su içmenin faydalarından ve bunun sağlık ve çalışma hayatımızı nasıl etkilediğinden hep haberdar değiliz. Sonuç olarak, gün boyunca yeterince sarhoş olmamamızı bilsek bile çoğu kez daha fazla su içmeyi ihmal ederiz.

Bir rapor , Amerikalıların% 75’inin Tıp Enstitüsü tarafından verilen günde önerilen 10 su bardağı su içmediğini gösteriyor . Bu, çoğu insan hafifçe bile bile farkında olmadan kurutulmuş ağır yürüyor demektir.

Şiddetli yorgunluk, baş ağrısı, kilo alma, yüksek tansiyon veya böbrek komplikasyonları gibi sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda, ilk düşüncemiz yeterince suyu içmediğimiz değil. Çalışmamız söz konusu olduğunda geniş kapsamlı etkilere sahip olabilir; bu kesintisiz baş ağrısı nedeniyle eve gidildiğinde ya da yoğunlaşmak için uğraştığımızda meslektaşlarımız ve bölümlerimiz dolaylı olarak da acı çekiyor.

Kısa bir süre önce yapılan ankette, çoğu kez basit dehidrasyona neden olabilen, kronik hastalık nedeniyle işten ayrılan insanların bir sonucu olarak, bu miktar her yıl 2.5 milyar dolarlık verimlilik kaybına yol açtı. Orman işçilerine bakan bir başka araştırma dehidrasyon halindeyken üretkenlikte önemli bir azalma olduğunu buldu . 2

 

Dehidrasyon Belirtileri Nelerdir?

Gün boyunca ne kadar sıvı kaybettiğimizi ve yeniden su toplamak ne kadar önemli olduğunu her zaman anlamıyoruz. Terleme, tuvaleti ziyaret etme ve hatta solunum vücudumuzda hayati sıvılar kullanır. Bunu kusma, ishal, alkol tüketimi veya aşırı egzersiz ile koyun; su depoları son derece hızlı boşalabilir.

Kurumuş ağız, yorgunluk, idrara daha az ihtiyaç, baş ağrısı, başın sisliği ve konsantrasyon eksikliği olmak üzere hafif ila orta düzeyde dehidrasyon işaretleri vardır .

 

Aşırı susuzluk, irritabilite, karışıklık, aşırı susama, hızlanan kalp atışı, hızlı nefes alma ve renksiz koyu renkte olan idrara çıkma gibi semptomları içerebilir .

 

İşverenlerin İşyerindeki Kurutmalardan Nasıl Kaçınılabildikleri

Dehidrasyonun olası tahrip edici etkileri konusunda farkındalık günlük hayatımızda çok önemli ve işyerinde olmamaktadır. Kendimizi ve iş gücümüzü su alımını artırmak için teşvik etmenin etkili yolları var.

İşyerinde Nemlendirme Programını Hazırlama

Çalışanlarımıza ve meslektaşlarımıza hidratlı kalmalarını özendirmek, hidratasyonu maksimum seviyede tutmanın önemli bir yoludur. Ofisler ve diğer iş yerleri bunu net ve etkili bir şekilde yapmak için bir sistem uygulayabilir.

Çalışanlara kolayca erişilebilen su sağlayın. Bu şişelenmiş su sağlama, çalışma alanı boyunca su istasyonları oluşturma ve su soğutucularına düzenli tatlı su sağlama şeklinde gelebilir. Bunlar insanları, özellikle canlı ve taze seçenekler varsa, nemlendirmek hakkında daha fazla düşünmeye teşvik eder.

Insanları eğitmek. Çoğu kişi su içmesi gerektiğinin farkındaysa da, bunu yapmanın etkilerini göz ardı etmek kolaydır. İşyerinin etrafında afiş gibi eğitim materyalleri yerleştirilmesi, suyun nemden arındırılmasının önemini ve dehidrasyonun sağlık üzerindeki olumsuz etkisini göstermek suretiyle insanların bir bardak su almaya daha fazla dikkat etmesini ve motive etmesini sağlayacaktır.

Hidrasyon Eylem Komitesi atayın. Bir sistemi uygulamak ve insanları daha fazla su içmeye teşvik etmek konusunda sorumluluk sahibi olmak gerçekten önemlidir. Su kaynaklarının yeterli olduğundan emin olabilmek için bir komite oluşturun ve insanları sulu tutmak için eğlenceli ve yenilikçi yollar bulun.

Sade bir suyun tadını çıkarın. İnsanların daha fazla su içmeye uğraşmasının temel nedenlerinden biri de tadı çok sıkıcı olması. Sonuç olarak pek çok kişi, akışkanlarını etkili bir şekilde doldurduklarını düşünerek gazlı içecekler ve enerji içecekleri için erişir. Buzları küpleri% 100 meyve suyundan ayırma ve suya ekleme (şeker miktarını azaltma) gibi insanları canlandırmanın çeşitli yolları vardır, insanlara kendi kadehine su eklemeye veya meyve vermeye meyil veren küp kamışalarını saklayın suyun el altında bulunması için salatalık, portakal, limon veya kavun gibi meyveler içeren su. Dışarıdaki işçiler şişelenmiş su ile tedarik edilebilir. Bu şekilde çalışanlar mutlu ve nemliyken işverenler ellerinde daha verimli çalışanlara sahiptir.

Spor içecekleri ve gazlı içeceklerden kurtulun. Daha önce belirtildiği gibi, birçok kişi spor / enerji içecekleri veya gazlı içecekler gibi gazlı içecekleri tercih etmektedir. Bir ofis ortamında bunlardan kurtulmak insanları susuzluklarını daha olumlu ve sağlıklı bir şekilde söndürmeye teşvik edecektir. Şeker yüklü içecekler yalnızca kilo alımı, şeker çökmesi ve baş ağrısı ile daha fazla sorun yaratabilir.

Çalışanlar Nasıl Hidrat Olduğunu Nasil Belirtebilir?

Yeterli su içmek, ikinci doğaya gelene kadar bir alışkanlık kazandırmaktır. Günlük su içme rutinde size yardımcı olabilecek birkaç şey var.

Bir hidrasyon izleme uygulaması kullanın. Orada, günlük su gibi içki içmenizi hatırlatan tonlarca ücretsiz uygulamalar var , su doluveya iDrated. Ayrıca gün boyunca sarhoş olduğunuz şeyi eklemenize izin veriyorlar, böylece önerilen miktarı sarhoş ettiğinizde görebilirsiniz.

Daima bir su şişesi taşıyın. İçki her zaman suya sahip olmak, içki içmek için sürekli bir hatırlatma görevi görecektir. Toplantıdan toplantıya geçmek için acele ediyorsanız, yanında bir şişe olması, nemlendirmek için meşgul olma mazeretini ortadan kaldıracaktır.

Daha fazla su içeren gıdalar yiyin. Kavun, elma ve portakal gibi meyveler su alımını artıracak, bunları bir aperatif olarak almayı deneyin. Öğlen yemeğini her zaman çayınız, kahve ya da soda yerine bir bardak su içtiğinizden emin olun.

Kendinize bir meydan okuma ayarlayın. Büyük bir 2L sürahiyi suyla doldurun, masanızın yakınına veya masanıza koyun ve eve gitmek için ayrıldığınızda bitirmek için kendinize meydan okuyun. Önünüzde sürekli olarak bir hatırlatma olması sizi su alımını motive edecektir.

Kahve ve çay alımını azalt. Sabah kahveyi alıp alışkanlığınızı gün boyunca sürdürme alışkanlığı yaratmak çok kolaydır. Uyanık olmak önemlidir, ancak gerçekte su bizim için bunu yapmanın bundan fazlasını yapabilir. Gün boyunca tükettiğiniz çayların ve kahvelerin sayısını azaltmak ve suyla değiştirmek için bir niyet yapın.

Yeterli miktarda suyu içmenin faydalarını çalışma hayatınıza getirdiğini daima unutmayın. Bunlar arasında enerji, konsantrasyon ve yorgunluğu gidermek, sağlıklı bir diyetle kilo vermeyi teşvik etmek, vücuttaki istenmeyen toksinleri yıkamak, cildi düzeltmek, düzenli sindirim sağlamak, bağışıklık sisteminizi artırmak, baş ağrılarını azaltmak, kas krampları ve burkulmalarını önlemek ve çoğu Önemlisi, sizi harika bir havaya sokar. Vücudunuz optimum seviyede çalışırken, kendinizi harika hissedeceksiniz ve daha iyi performans göstereceksiniz!