arama

DPB Tarafından 2018 Senesi KPSS Yerleştirme Takvimi Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2018 senesi KPSS yerleştirme takviminin izah ettiği dile getirildi. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan KPSS yerleştirme takvimi ile ilgili ayrıntıları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 2018 senesi KPSS yerleştirme takviminin yayımlandığı dile getirildi. 2018 senesi KPSS yerleştirme takvimi ile ilgili ayrıntıları kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

DPB’DEN YAYIMLANAN DUYURU

Konu konusunda olarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda “Kamu Görevlerine İlk Kez Atanacaklar İçin Yapılacak İmtihanlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesinin ikinci fıkrasında “DPB‘ce, ÖSYM‘nin de görüşü alınmak suretiyle her sene Ocak ayında bir yerleştirme takvimi belirlenir ve duyuru edilir.” kararına yer verilmiş olup, alakalı karar uyarınca belirlenen 2018 senesi KPSS merkezi yerleştirme takvimi ile ÖSYM Başkanlığınca yayımlanan 2018 KPSS, müracaat ve tasarılanan netice izah tarihlerine aşağıda yer verilmiştir.”  ifadelerine yer verildi.

Bu kapsamda yerleştirme takvimine göre 2018 senesi birinci yerleştirme tercihleri 26 Haziran 2018 ile 5 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Konu ile alakalı olarak ikinci KPSS yerleştirme tercihleri ise 11 Aralık 2018 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında alınacaktır. 

YAPILAN İKAZ

Ayrı olarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir ikaz yapılmıştır. Yapılan uyarıda “ÖSYM Başkanlığınca belirlenerek ilan edilen tasarılanan imtihan açıklama tarihleridir. Alakalı Başkanlıkça bu tarihlerde farklık yapılabilir.” ifadeleri kullanıldı.

YERLEŞTİRME TAKVİMİ