Sağlık

Selülit Tedavisi İçin En İyi 5 Yöntem

Selülit tedavisi için artık çeşitli kremler kullanmak yerine, gelişmiş teknolojinin nimetlerinden yararlanarak cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle edindiğimiz bilgiler ve kullanıcıların yapmış oldukları yorumlardan yola çıkarak bu tedaviyi yaptıranların herhangi bir sağlık sorunu yaşamadıklarını da söyleyelim. Çünkü uygulama binlerce kadında test edildiği gibi, sadece spor yapmanıza dayalı cihazlardan oluşuyor. Olay biraz karmaşık gelebilir. Ancak anlattıkça ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve nasıl bir tedavi sürecinden geçeceğinizi de öğrenmiş olacaksınız.

Şunu bilmelisiniz ki uygulama sırasında deri altında ki yağlara radyofrekans, ses dalgası, elektromanyetik dalgalar gönderilerek, hem yağların parçalanması, hem de bölgenin gerginleşmesi sağlanır. Aslına bakarsanız bir taşla iki değil, birden fazla kuş vurmuş oluyorsunuz. Bu sayede kalçalarınız daha biçimli bir hale geliyor, sertleşiyor, sıkılaşıyor ve haliyle kaç yaşında ya da kiloda olduğunuz farketmeksizin, güzel bir görünümü elde etmiş oluyorsunuz.

Selülit Nedir?

Selülit Nedir?

Kalça ve bacak bölgesinde bozulmalar kadınların başına ciddi derecede dert oluyor. Bu bozulmaların ismi tıp ve halk literatüründe selülit olarak biliniyor ve adlandırılıyor. Bu bölgelerde zaman içerisinde biriken yağlar, bu tür görünümlere neden oluyor. Sadece yaz aylarında değil, evlerinde dahi bu gibi görüntüler rahatsızlık verebiliyor. Portakal kabuğu olarak da adlandırılan selülitin, 4 farklı evresi bulunuyor. Bunları basit bir şekilde anlatacak olursak eğer, 1 evre sadece oturarak belli olan selülitler olup, bunlar çok fazla gözle görülmediği için insanları rahatsız etmiyor.

İkinci evre ise ayakta durduğunuzda sadece baskı uygulandığında ya da kendinizi gerdiğiniz zaman ortaya çıkıyor. Yani bu bölgelerde biriken yağların arttığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kısmı olarak insanları ilk rahatsız eden evre olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü evre de ise selülitler artık ayakta ya da otururken görünmeye başlıyor. Elbetteki çukurlaşmalar çok fazla görünmüyor ancak bakıldığında görünmesi kaçınılmaz oluyor. Yani kadınların muzdarip olduğu dönemlerin başında geliyor. Dördüncü ve son evre ise artık ne yaparsanız yapın bacak ve kalça bölgesinde selülitlerin yanı çukurların her şekilde göründüğünün bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Selülit Neden Olur?

Selülit Neden Olur?

Selülitlerin oluşması için bir çok evre bulunuyor. Ancak bunların hiç biri selülit tedavisi için önem teşkil etmiyor. Sonuç odaklı olarak selülit oluştuysa, artık tedavi sürecine geçilmesi gerekiyor. Şunu da belirtelim ki, kozmetik kremler oluşmanın başlangıcında kullanılması durumunda, kolojen üretimini arttırdığı için, yağlar ile savaşması sağlanıyor. Ancak oluşumdan sonra her ne kadar krem gibi çeşitli ürünler kullansanız da, bu ürünler sadece oluşumu engelliyor veya geciktiriyor. Ancak oluşan selülitlerin girmesini sağlamıyor.

Hareketsiz kalmak, spor yapmak, düzensiz beslenmek gibi bir çok neden ile selülit olabilir. Şunu bilmelisiniz ki selülit fazla yağlar nedeniyle oluyor. Nasıl ki kilo alıyorsanız eğer, almış olduğunuz bu kilolar öncelikle belirli yerlerde yani fazla yağlar belirli yerlerde kendini koruyor. Bunlar sırası ile karın, kalça, bacak, kol bölgeleridir. Zaten kilo almaya başlayan bir kişi ilk olarak göbeğine, ardından kalçalarına almaya başlar. Sonrasında ise tüm bölgeye yayılır.

Eğer düzenli spor yapar, sağlıklı beslenir ve kilo almamak için hayatınızı da buna göre yönetirseniz, her hangi bir şekilde selülit ile mücadele etmenize gerek kalma. Ancak tersi durumlar varsa, selülit kaçınılmaz olacaktır. İşte selülit tedavisi hakkında sizlere aşağıda yeni yöntemlerden bahsediyoruz. Bunlar sayesinde oluşmuş olan selülitlerden kurtulabilirsiniz.

AWT Selülit Tedavisi

AWT Selülit Tedavisi

Öncelikle belirtelim ki AWT bir cihaz markası olup, olay tamamı ile deri altına güçlü ses dalgaları ve basınç uygulayarak, burada biriken yağların parçalanmasına odaklıdır. Haliyle bu sorunun ortadan kaldırılması için tercih edilen selülit tedavisi yöntemleri arasında yer almaktadır. Tedavi de dikkat edilmesi gereken ilk nokta selilütün kaçıncı derecede olduğudur. Çünkü medikal bir cihaz olsa da, seansların belirlenmesi, aşamaların düzenlenmesi gerekiyor. Sadece bu cihaz ile elde edilen tedavi değil, farklı cihazlar ile yapılan tedavilerde önemlidir.

Ancak şunu da belirtelim ki selülit ile kalıcı çözüm sağlamasında en etkili unsurlar arasında yer alan patentli bir teknolojiye sahip cihaz olmasından dolayı, her han bir yan etkiye maruz kalmadan, selülitler ile mücadele etmiş olacaksınız. Her ne kadar cihazlar ile işlem yapılıyor olsa da selülit tedavisi sonrası ve seans aralarında uzman kişinin verdiği uyarılara uymanız gerekiyor.

Hangi cihaz ile tedavi olursanız olun, burada önemli olan titreşimler ve darbeler sayesinde deri altındaki yağların parçalanması ve vücudunuzdan atılmasıdır. Selülit tedavisi sonrasında yeniden selülit oluşmasını engellemeniz daha doğru bir yaşam ve düşünce tarzı olacaktır.

Exilis Elite Selülit Tedavisi

Exilis Elite Selülit Tedavisi

Türkiye’de artık birçok güzellik merkezinde selülit tedavisi uygulandığı için, kendimizi şanslı hissedebiliriz.  Kalça ve bacak bölgelerindeki oluşan portakal kabuğu görünümünde ki selülitler için Exilis Elite yüksek ısıyla yağların parçalanmasını sağlıyor. Bunu  ise radyofrekans enerjisi ve ultrason mekaniği ile yapıyor. Böylelikle selülitlerden kurtularak, pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca bu işlemler sonrasında yağlar parçalanarak vücudunuzdan çıktığı için biçimli ve kalkık kalçalara da sahip oluyorsunuz.

Üst bacak ve kalçada oluşan selülitler için en iyi selülit tedavisi yöntemleri arasında yer alan bu cihazlar dünya genelinde kendini kanıtlamış durumda. Radyofrekans ve ultrason mekaniği yardımı ile yağların parçalanması sonucu istenmeyen çukurlardan ve kırışıklıklardan da doğal olarak kurtulmuş olacaksınız. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi ya da sakıncası olmadığını da belirtelim.

Forma Plus Selülit Tedavisi

Forma Plus Selülit Tedavisi

Dünyanın en gelişmiş yöntemleri arasında yer alan Forma Plus, sadece radyofrekans yöntemi ile selülitlerden kurtulmanızı sağlıyor. 25 yaş üstü kadınlarda kaçınılmaz bir şekilde oluşmaya başlayan selülitler için tercih edilen bir yöntem olması ve başarı oranının çok yüksek olmasından dolayı ve özellikle biçimli vücut hatları için tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Kilolu kadınlar ile birlikte geniş kalçaya sahip olanlar veya doğum yapanlar ya da fazla kilolarından kurtulduktan sonra sıkılaşmak ve daha güzel vücuda sahip olmak isteyenler için de bu yöntem tercihler arasında yer alıyor.

Kalça ve bacak bölgesinde biriken yağların parçalanma süreci değişkenlik gösterebilir. Yani birden fazla seansa katılabilir. Bu tüm yöntemler için geçerli olup, burada önemli olan bir diğer detay ise vücudun kolojen üretmesidir. İşlem sonrasında düzenli beslenmek, spor yapmak ve sağlıklı görünüme sahip olarak bunu sürdürmek, her anlamda güzel kalça ve bacaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Selülit tedavisi yönteminin en büyük avantajlarından biri şüphesiz ki, uygulama sonrası iyileşme sürecinin daha kısa sürmesidir. Ayrıca seansların 1 ya da daha az olması da sizin için oldukça iyi olacaktır. Selülit tedavisi yöntemlerinde farklı işlemler ile kaba et bölgesinde ki biriken yağların parçalanması ile birlikte, kalın kabuk görünümü de ortadan kalıyor. Yine bunlardan oluşan çökükler, çürümelerde ortadan kalmış oluyor.

Body FX Selülit Tedavisi

Body FX Selülit Tedavisi

Harika bir vücuda sahip olmanın da tadını çıkarmak istiyorsanız eğer, Body FX iyi bir seçim olacaktır. İsmiyle eş değer olması ve özellikle radyofrekans ile birlikte vakum işleminin uygulanmasından dolayı, yağlar daha iyi parçalanıyor ve bu parçalanmadan oluşan yağlar ufak olduğu için vücuttan daha kolay çıkıyor. Haliyle istediğiniz gibi kısa bir zamanda biçimli ve selülitsiz bir vücuda sahip oluyorsunuz.

Selülit tedavisi her cilt tipi ve rengine uygun olduğu gibi, en önemli detay işlem ile birlikte ve sonrasında kolojen üretiminin tetiklenmesi olacaktır. Bu tetiklenme sayesinde, selülit oluşumunu geciktirmiş olacaksınız. Düzensiz beslenme, spor yapmama, sürekli oturma nedeniyle yeniden selülit oluşması kaçınılmaz olduğu için, bu tür şeylere de dikkat etmeli ve tedavinizi etkin olarak hayata geçirmek için, yaşam tarzınızı da değiştirmelisiniz.

Çökükler, kırıklıklar, portakal kabuğu deformasyonu gibi sorunların tamamı yani görüntü kirliliğinden selülit tedavisi ile ortadan kurtulmuş olacaksınız. Bu cihazlar uygulamalarına göre farklı sonuçlar elde etmenizi sağlıyor olsa da, ortak noktaları sizin pürüzsüz bir cilde sahip olmanızdır.

EMSlim Selülit Tedavisi

EMSlim Selülit Tedavisi

Elektromanyetik dalgalar ile yağ yakımını hızlandıran EMSlim, son yılların en iyi teknolojik gelişmeleri arasında yer alıyor. Yaz mevsiminin geldiği bu günlerde harika bir çözüm arıyorsanız eğer, tercihleriniz arasında yer alacak bir yöntem olduğunu söyleyelim. Selülit tedavisinde herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor olsa da, hormonların gelişiminin devam ettiği ergenlik döneminde olanlar için bu tedaviler yapılmamaktadır. Doğal yöntemler ile selülitlerden kurtulamayanlar için oldukça etkili olan bu yöntem sayesinde artık selülitleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Sonrasında ise düzenli hareket yapmak, spor yapmak, sıvı tüketmek, kese yapmak gibi çeşitli yöntemler ve elbetteki beslenme alışkanlıklarınızı da buna göre ayarlamak, sizin selülit oluşumunuzu engelleyecektir. Üstelik tüm bu yöntemler rahat bir şekilde gerçekleştiği gibi, işlem sırasında sizlere konforlu bir ortam sağlıyor.

Hangi Selülit Tedavi Cihazını Tercih Etmeliyim?

Hangi Selülit Tedavi Cihazını Tercih Etmeliyim?

Bu tercihi öncelikli olarak sizin selülit durumunuz ile uzman kişinin yapacağı analize bağlıdır. Sizde oluşan selülite göre cihaz seçilmesi gerektiği için, Exilis Elite Saten Germe, Akustik Şok Dalga Terapisi, EMSlim, Forma Plus, BodyFX gibi cihazları n seçimi de yine selülit durumuna bağlı bir durumdur.

Ama şunu da bilmelisiniz ki her cihazın ise teknolojisi farklı olduğu için işlem türü ve seans sayıları da farklılık gösterebilir. Burada önemli olan selülit tedavisi yaptırarak pürüzsüz bir cilde sahip olmanızdır. Son teknoloji cihazlar ile selülit sorunundan kurtulacağınız için, artık zaman kaybetmeden sizde adım atabilir ve selülitleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Bilgi Portalı “Sağlık” kategorimizi takip ederek, çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının selülit ile ilgili hazırladığı makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu