arama

Nostradamus’un 2018 Kehanetleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Fransız astrolog ve kahin Nostradamus’un kehanetleri dünya çapında oldukça bilinen bir fenomendir. Peki tanınmış kahin 2018 senesi için hangi olayları öngördü dersiniz? İşte Nostradamus’un 2018 senesi için gerçekleşmesini öngördüğü kehanetlerden bazıları…


1. Üçüncü Dünya Savaşı

Üçüncü Dünya Savaşı, Nostradamus’un Les Propheties kitabında söz edilen en dikkat çekici kahinlik.

Bu kehanete göre 2018 seneninde Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak kimi olaylar patlak verecek.

Nostradamus, büyük savaşın Fransa ve Avrupa’da başlayacağını ve daha sonra tüm dünyaya dağılacağını öngörüyor.

Kitabında Üçüncü Dünya Savaşı’nı izah ettiği şöyle bir tümce bulunuyor: ‘Dünyanın iki büyük gücü arasında bir savaş çıkacak ve 27 sene sürecek’.

Bir takım komplo teorisyenleri söz edilen savaşın Çin, Rusya, Kuzey Kore ittifakına karşı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yaşanacağını öne sürüyor.


2. Vezüv Volkanı patlaması

Nostradamus, İtalya’da bulunan Vezüv Volkanı’nın patlayacağını ve tabanı her beş dakikada bir sallayacağını, bunun neticesi olarak da 6 bin kişinin hayatını kaybedeceğini söylüyor.
2016’nın ilk vakitlerinde , Vezüv Volkanı’nın faaliyete geçebileceği ihtimali üzerine bölgede yaşayan 1.5 milyon kişi uyarılmıştı.3 milyon nüfuslu Napoli şehirinin 1.5 milyonunun Vezüv Volkanı’nın sarı tehlike bölgesinde yaşadığı bildirildi.Kötü şöhretli Vezüv Volkanı’nın MS. 79 seneninde patlamasıyla antik Pompeii şehiri yerle bir olmuştu.

3. Şiddetli zelzeleler

Nostradamus, 2018 seneninde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ genelinde büyük yıkımlar yaşayacağını öngörüyor. Tanınmış kahine göre AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin batısında büyük bir zelzele alana gelecek ve deprem global çapta yıkımları tetikleyecek.
Enteresandır ki 2016’da AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Jeoloji Araştırmaları Müessesesi, Cascasia Dalma Zonu’nda sismik faaliyetler olduğunu belirledi.Bilim insanları da Cascadia Dalma Zonu ve Kaliforniya fay hatlarında uzun müddettir 8 ve daha büyük bir depremin olmadığına dikkat çekiyor.


4. Kuyruklu yıldız veyahut asteroid çarpması

Nostradamus’a göre 2018 seneninde Dünya’ya dev bir gök cismi çarpacak. Bu kehanetle alakalı kitapta şöyle bir tümce bulunuyor: ‘Semanda görünecek olan bir kuyruklu yıldızla birlikte büyük bir yıkım gerçekleşecek. Nükleer terör veyahut natürel yıkım seyyaresi tahrip edecek’.Bir gün Dünya’ya bir asteroid veyahut kuyruklu yıldız düşme ihtimali olsa da NASA, en azından önümüzdeki 100 sene süresince böyle bir olayın gerçekleşmeyeceğini belirtiyor.

5. Ekonomik çöküş

Nostradamus’un kitabında şöyle bir tümce bulunuyor: ‘Zenginler can verip can verip dirilecek’.
Birçokları bu tümceyi olası Üçüncü Dünya Savaşı sonrası patlak verecek olan ekonomik kriz ile izah ediyor.

6. İnsan ömrü 200 senesi geçecek

İnsan ömrünün uzayacağı gerçeğini hepimiz biliyoruz. Ama insanları 200 yaşına ve hem de ötesine kadar yaşatacak gelişmenin 2018 seneninde yaşanacağına değin daha bir ümit yok.
Lakin Nostradamus kitabında ‘Tıptaki gelişmeler insanların hayat ömrünü 200 yıla kadar uzatacak’ diye yazmış.Birçokları bu cümleden 80 yaşında bir kişinin 50 yaşında görünmesi gibi bir mana çıkarıyor.


7. Nostradamus’un 2018 için öngördüğü diğer kehanetler

Nostradamus’a göre 2018 yılında insanlar hayvanlarla konuşabilecek, çocuk sahibi olmak isteyen kişiler legal müsaade ya da lisans almak zorunda kalacak, dil farklılıkları ortadan kalkacak ve global ısınma nedeniyle dev yangınlar patlak verecek.
Nostradamus’un 2018 için öngördüğü tek iyi şey ise Batı dünyasında vergi sisteminin ortadan kaldırılacak olması.