arama

Peki Çin menşeili telefonların sar değeri kontrol altında mı

Peki Çin malı telefonların sar değeri kontrol altında mı ?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Sar Nedir sualinin yanıtı teknolojik aletlerin arkasında saklı olan bir değerdir.

Sar değeri bir elektronik aletin çevreye yaydığı ışınımın birimidir. Bilhassa cep telefonu üreticileri için belli bir standart konulmuş ve şayet bu standart aşılırsa imalat desturu telefonlar için çıkmamakta . Sözgelişi büyük üreticiler : Samsung , iPhone ,  Asus , Htc gibi telefon markaları standart olan sar değerini geçtikleri anda sosyal medya sallanır ve zati en başından imalat yapamazlar bu yüzden bilindik telefon markalarını alırken rahat olun.

Peki Çin malı telefonların sar değeri kontrol altında mı ?

Bilinmeyen Çin menşeili telefon markalarını alırken Sar değeri gerçek olarak verilirse standart değerlerin üstünde çıktığını görebilirsiniz fakat birçoğu sar değerini de düşük yazarak şuurlu kullanıcıyı da kandırmakta .

Şunu unutmayın ki samsung ve iphone gibi markaların çin malı telefonunu alırken sar değerlerine güvenmemenizi istiyoruz zira telefonun hiçbir parçası orjinaliyle aynı değildir yalnızca gözle görülür parçaları aynı gibi gözüksede telefonun içindeki parçalar orjinalini yansıtmamakta.

Bir hayli uzman Sar değerinin insan vücuduna büyük zararlar verdiğini kısırlık gibi problemler yaşatabileceğini normal telefonlarınızı dahi gerekmediği vakitlerde kendinizden uzak tutmanız gerektiği bilhassa uyurken odanızın en uç noktasına koymanız gerektiğini söylüyorlar.

 • Ersan
  6 ay önce

  Çin meşeli telefonların sar değeri nedir bilmem ama birçok büyük firmayı tek geçecek telefonlar üretmeye başladılar. http://goo.gl/66CMhk

  1
  yorum beğen