arama

Samsung Şirketi Bir Açıklama Gerçekleştirdi

MicroSD kart slotunun var olmasını seçenek edecektir.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bilgi PortaLı Bilgi PortaLı

Samsung şirketi, gerçekleştirmiş olduğu resmi izahla gelecek nesildeki mobil aletlerde 512GB’lık bir depolama birimi imalatına başlamış olduğunu duyurdu.

 

Samsung, akıllı telefonlar için MicroSD kartları hemen hemen gereksiz kılmak üzere. Şirket, internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiği izah ile gelecek nesil mobil aletleri için yeni UFS standartlarını kullanarak dünyanın ilk 512GB dahili depolama biriminin imalatına başladığını duyurdu.

 

Gerçekleştirilen bu açıklama ile beraber akıllara ilk gelen sual, şirketin bir sonraki amiral gemisi olan Galaxy S9’da 512GB dahili depolama alanı olup olmayacağı. Samsung’un yalnzıca geliştirdiğini değil imalata başladığını açıklaması, yeni Galaxy’nin devasa bir depolama alanı ile gelme ihtimalini arttırıyor.

 

Merak edilen bir başka konu ise 512GB depolama alanı ile beraber bellek kartı slotlarının kaldırılıp kaldırılmayacağı. Samsung önceden Galaxy S6‘da bunu tecrübe etmiş, ama dönem koşulları 64GB depolama alanına müsaade etmeyince ve 32GB genişletilemeyen depolama alanı yetersiz kalınca Galaxy S7 modelinde bellek kartı slotu geri getirilmişti.

 

Gerçekçi olmak gerekirse dahili depolama alanı her vakit için bellek kartından daha hızlıdır. Entegre edilmiş Üniversal Dosya Depolama Alanı (eUFS) standardı ise çok daha hızlıdır. Samsung’un izahına göre yeni hafızalar 860MB/s okuma, 255MB/sn yazma hızına sahip. Kısaca 5GB’lık bir Full HD film bir SSD’ye 6 saniyede transfer edilebiliyor.

 

Peki, ücreti ne olacak? Hepimiz biliyoruz ki daha büyük depolama alanı daha yüksek fiyatlar mananına geliyor. Örnek olarak 256GB’lık Galaxy Note 8’in 1000 dolar, yeniden 256GB’lık iPhone X’un 1150 dolar olması gösterilebilir. Şayet 512GB’lık hafızalar saçma telefon ücretleri doğuracaksa, çoğu kullanıcı MicroSD kart slotunun var olmasını seçenek edecektir.