Banka ve Kredi

Türkiye’nin En İyi Uzman Diş Doktorları Ve Hastaneleri Hangileri?

En iyi diş hekimleri hastaların diş tedavilerindeki korkusuna yönelik de güleryüzlü ve samimi çözümler sunmaktadır. Bu sayede çeşitli endişelerinizden dolayı diş tedavinizi erteliyorsanız en iyi diş doktorları ile kalıcı ve kesin çözümlere sahip olabilirsiniz.

Genetik faktörler, yetersiz ve dengesiz beslenme, yeterli bakımın yapılmaması gibi pek çok faktör diş sağlığını olumsuz olarak etkiliyor. Sağlıklı ve beyaz dişler kişilerin vücut sağlığını ve özgüveni üzerinde oldukça etkili. Herkes estetik bir gülüşe ve bembeyaz dişlere sahip olmak istese de işinin ehli diş hekimi bulmak oldukça zor olabiliyor. Türkiye’nin en iyi diş doktorları ve hastaneleri sayesinde hayalinizdeki estetik gülüşe ve sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.

En İyi 10 Diş Doktoru Ve En İyi Diş Hastaneleri!

Birçok insan dişinde herhangi bir ağrı ya da sızı olmadan hekime başvurmayı tercih etmiyor. Oysaki, bu durum diş problemlerinin artmasına sebep olurken diş kayıpları başlıyor. En iyi diş hekimi seçerken eğitim aldığı fakülte, üye olduğu mesleki dernekler ve Google yorumlarına göz atabilirsiniz. Bu sayede yaptırdığınız işlemden memnun kalırken sağlıklı ve doğal dişlere sahip olmanız mümkün.

Ağız ve diş sorunlarının tedavi edilmemesi böbrek hastalıkları, bademcik iltihabı, kalp rahatsızlıkları gibi pek çok ciddi hastalığa sebep olabiliyor. Ayrıca çürük dişler, ağız kokusunun en önemli sebebi olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte diş çürüklerini veya diş eti sorunlarını evde tedavi etmeye çalışmak zaman kaybetmenize sebep olurken hastalıkların ilerlemesiyle sonuçlanacaktır. Dolayısıyla 6 ayda bir diş hekiminize kontrole gitmek ve ağrılarınızda acil çözüm bulmak genel sağlığınızı da olumlu yönde etkiler.

Aşağıda yer alan en iyi diş doktorları alanında uzmanlaşmış ve başarılı sonuçlarıyla hasta memnuniyetini sağlamıştır.

Prof. Dr. Birkan Taha Özkan – Mersin Uzman Diş Doktoru

Mersin Uzman Diş Doktoru olarak aktif hizmet veren Prof. Dr. Birkan Özkan, kliniğinde diş beyazlatma, kanal tedavisi, çürük diş tedavisi, estetik diş işlemlerinden çene estetiği işlemlerine, implant tedavilerinden ağız kanseri tedavilerine kadar oldukca geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Uluslararası alandaki konuşma ve etkinliklere düzenli olarak katılarak diş sağlığı teknolojilerinde en modern seçeneklerini hastalarına sunan Prof. Dr. Birkan Özkan, kliniğindeki modern tasarımı ve yüksek hijyen koşulları ile de ilgileri Mersin’e çekiyor. En iyi diş hekimlerinden birisi olarak da malum Dr. Özkan yüksek el işçiliği kalitesi ve başarılı bilimsel nitelikli kariyeri ile Mersin’de diş hekimi olarak hizmet vermekte.

Özkan, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. Ayrıca, doktorun eğitim hayatı Amerika’daki Texas Houstan Üniversitesinde, Finlandiya’nın Oulu Üniversitesinde, İran’daki Shahid Bhaesti Üniversitesi, Azad Üniversitesi ve Shiraz Üniversitesinde çeşitli dersler alarak ve çalışmalar yaparak geçmiştir. Aldığı bu kapsamlı ve uluslararası alanda geçerliliğe sahip olan eğitimler, uyguladığı her prosedürün kalitesi üzerinde de güçlü bir etkiye sahip benzer biçimde görünüyor.

Dr. Galip Gürel

‘Dünyanın En İyi Estetik Diş Hekimi’ ödülüne sahip olan Dr. Galip Gürel, Türkiye’nin en iyi diş hekimi olarak öne çıkıyor. Ulusal ve uluslararası alanlarda birçok ödüle sahip olan Dr. Gürel, Türkiye’de ‘yaprak porselen’ işlemini ilk defa uygulamıştır. Dr. Galip Gürel, estetik gülüş tasarımının öncü isimleri arasındadır, aynı zamanda diş ve dişetine dair birçok sorunda kalıcı çözüm sağlamayı başarıyor.  Yaptığı işlem ve çalışmalarla birçok dergide ve TV kanalında konuk olmuş ve başarısıyla gündeme gelmiştir. Dr. Galip Gürel, Türkiye Estetik Diş Hekimliği Akademisi kurucusu ve Amerikan Diş Hekimliği Derneği’nin fahri diplomatı ve üyesidir.

Dr. Abdulkadir Narin – İstanbul Diş Hekimi

İstanbul DentNis İmplantoloji ve Estetik Diş Kliniği’nin kurucusu olan Dr. Abdulkadir Narin, gülüş tasarımı işlemiyle biliniyor. Ünlülerin diş hekimi olarak bilinen Dr. Narin, bir günde implant ve diş protezi işlemini tamamlamaktadır. Aynı zamanda çene cerrahisi, diş teli, implant dental botoks, lamine, koruyucu diş hekimliği ve zirkonyum diş tedavileri gibi farklı alanlarda hizmet veriyor. Dentis Kliniği’nde tüm işlemler maksimum sterilizasyon altında ve kişiye özel üst düzey medikal ekipmanlarla gerçekleştirilmektedir. Dt. Abdulkadir Narin, hasta memnuniyetini karşılamayı başaran en iyi diş hekimleri arasında yer alıyor.

Avrupa Diş Kliniği

İstanbul’da 11 şubesiyle hizmet veren Avrupa Diş Kliniği, Türkiye’nin en iyi diş hastanesi seçeneklerinden biridir. Avrupa Diş, son teknoloji medikal ekipmanları ve alanında tecrübeli hekim kadrosuyla başarısını kanıtlıyor. Üstelik yurtdışı veya şehir dışından gelen hastalar için de konaklama ve transfer hizmeti sunmaktadır. Avrupa Diş Kliniği’nin en iyi diş doktorları sayesinde evde diş tedavisi ve bakımını da gerçekleştirebilirsiniz. Özel sigorta anlaşmalarıyla da uygun fiyatla tedavi imkanı sağlıyor. Dijital diş hekimliği, pembe estetik, ağız kokusu, diş gıcırdatmaları, implant vb. diş tedavileri için Avrupa Diş Kliniğini tercih edebilirsiniz.

Dt. Çağdaş Kışlaoğlu – İstanbul Diş Hekimi

Diş Hekimi Protez Uzmanı olarak hizmet veren Dt. Çağdaş Kışlaoğlu, başarılı bir CEREC eğitmenidir. Kendi kliniğinde hizmet veren DT. Kışlaoğlu protez, pedodonti, diş beyazlatma, akıllı gülüş tasarımı, diş eti hastalıkları ve endodonti gibi alanlarda tedavi yapmaktadır. California ve Marmara Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Başarılı çalışmalarıyla Türkiye’nin en iyi diş doktorları arasında yer alan Dt. Çağdaş Kışlaoğlu, ulusal ve uluslararası alanlarda başarısını ispatlamıştır. Hastalarına kişisel tedavilerle süreç öncesi ve sonrasında destek olan sayılı hekimlerden biridir.

Fildent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Ankara Diş Hekimi

Ankara’da en iyi diş hastanesi arıyorsanız Fildent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne başvurabilirsiniz. Fildent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kısa bir süre önce kurulmasına rağmen kısa sürede hasta memnuniyetini sağlamıştır. Ağız kanseri, çene cerrahisi, ortodonti, yirmilik diş, bonding, diş teli, kök ucu ameliyatı ve estetik gülüş tasarımı tedavileri uzman hekim kadrosu tarafından yapılıyor. Bu sayede hastalar, tedavi öncesi ve sonrası güvenilir bir süreç yaşayabiliyor. Aynı zamanda hasta odaklı tedavi yöntemleriyle de Ankara’nın en iyi diş hastaneleri arasındaki yerini korumaktadır.

Fikret Altan – İstanbul Diş Hekimi Kliniği

Diş hekimliğinin tüm branşlarında hizmet sunan Fikret Altan, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi (Çapa) Diş Hekimliği Fakültesi’ni başarıyla tamamlamıştır. Mesleğinde geçirdiği uzun yıllara ek olarak bilimsel çalışmaları takip etmekte ve en önemli dergilerde makalelerini yayınlamıştır. Dt. Fikret Altan, güler yüzlü hizmeti ve tüm tedavilerinde sağladığı özenli çalışmasıyla hastaların memnuniyetini kazanıyor. Profesyonel bir hekim ve sağlık kadrosu sayesinde binlerce hasta sağlıklı bir gülüşe sahip olmaktadır. Diş çekimi, zirkonyum kaplama, dolgu, pedodonti, diş beyazlatma ve kanal tedavisi gibi diş sorunları için Fikret Altan Diş Kliniği’ni güvenle tercih edebilirsiniz.

Esnan Ağız Ve Diş Sağlığı Kliniği

İstanbul’da diş sorunlarınızı en iyi şekilde tedavi ettirmek istiyorsanız Esnan Ağız Ve Diş Sağlığı Kliniği’ni tercih edebilirsiniz. Dt. Osman Sarıaslan tarafından kurulan Esnan Ağız Ve Diş Sağlığı Kliniği, İstanbul’da dört şubesiyle hizmet veriyor. Cerrahi tedaviler, implant, diş beyazlatma ve konservatif tedavi vb. işlemler, klinikte büyük bir özen ve titizlikle gerçekleştirilmektedir. Her gün yüzlerce kişi diş sorunlarına kalıcı bir çözüm bulmak için Esnan Ağız Ve Diş Sağlığı Kliniği’ni tercih ediyor.

Dr. Tuba Çelik – İzmir Diş Hekimi

İzmir’in en iyi diş hekimi olarak bilinen Dr. Tuba Çelik, Bornova’daki özel kliniğinde hizmet veriyor. Başta diş temizliği, implant ve ortodonti olmak üzere tüm diş branşları için Dr. Tuba Çelik’in kliniğini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda diş eti tedavileri, diş çekimi, dolgu ve kanal tedavisi gibi alanlarda da uzman hekim kadrosuyla başarılı bir süreç yaşamanız mümkün. Ayrıca kredi kartıyla ödeme, 36 aya varan kredi ve taksitli ödeme gibi avantajları da bulunuyor. Dr. Tuba Çelik Kliğini, dinamik ve genç kadrosuyla İzmir’de profesyonel hizmet alabileceğiniz sayılı merkezlerden biridir.

Dr. Onur Öztürk – İstanbul Diş Hekimi

En iyi diş doktorları ve hastaneleri arasında Dt. Onur Öztürk’ün Nişantaşı’nda bulunan kliniği de yer alıyor. 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Dt. Onur Öztürk, CAD/CAM uygulamaları ve dijital gülüş tasarımında ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda EPA, ESCD gibi sayılı derneklere üyedir. Diş hekimliğinin tüm branşlarında başarılı ve sağlıklı bir hizmet almak için Dr. Onur Öztürk’ün kliniğini tercih edebilirsiniz. Dr. Onur Öztürk, güler yüzü ve hasta odaklı anlayışıyla tedavilerini büyük bir özveriyle gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda mesleki bilgi ve tecrübesi sayesinde de hastalarının bembeyaz ve doğal dişlere sahip olmasını sağlıyor.

En İyi Diş Hastanesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ağız ve diş sağlığı, insanların yaşam standartlarını doğrudan etkiler. Hafif bir ağrıyla başlayan süreç gerekli tedavinin yapılmadığı durumlarda diş çekimine sebep olabiliyor. Bu süreci yaşamamak ve tedavinizi en iyi şekilde tamamlamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. En iyi diş hastanesi seçerken şu konulara dikkat edebilirsiniz:

  • Diş kliniğinde kullanılan tedavi yöntemleri araştırılmalı,
  • Diş hekimlerinin uzmanlık alanları, alınan eğitimler ve üye olunan dernekler incelenmeli,
  • Hasta – doktor iletişimini etik kurallar eşliğinde sağlayan ve memnuniyete önem veren klinikler tercih edilmelidir,
  • Kolay ulaşıma sahip olmalıdır, bu sayede günler süren tedavi için daha az zaman ayırabilirsiniz,
  • Acil durumlarda ulaşabileceğiniz bir telefon numarası verilmelidir,
  • Ödeme yöntemlerinde kolaylık sağlanmalı ve çeşitli çözüm önerileri sunulmalıdır.

En iyi diş hastaneleri her hastasına özel kişisel medikal aletler kullanır. Ayrıca sterilizasyon sağlanır bu sayede hastaların hijyeni sağlanırken olası enfeksiyon vb. riskler de engellenebilir. Bununla birlikte tedaviden önce mutlaka diş doktoru veya diş hastanesinden randevu alarak gözetim yapabilirsiniz. Hastane hijyeni, hekim kadrosu, hastane çalışanlarının ilgisi vb. faktörleri öğrenmek için en iyi çözüm bu olacaktır.

Diş Tedavileri Ücreti Ne Kadar?

Sağlık alanında gelişmiş çözümlere ve uzman hekim kadrosuna sahip olan Türkiye, diş hekimliği bölümünde de dünyaya adını duyurmuştur. Türkiye’nin en iyi diş hekimi denilince akla birçok isim gelse de bu isimler herkes için farklılaşabiliyor. Örneğin, birçok hasta için güleryüzlü bir tedavi ön planda olurken birçok hasta kısa sürede sonuç almayı önemseyebiliyor. Dolayısıyla en iyi diş hekimi seçiminde tavsiye ve görüşler araştırılabilir ve doktorla ilk muayene gerçekleştirilebilir. Bu sayede aradığınız en iyi diş hastanesi ve doktorunu kolayca bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi diş hastaneleri uzman kadrosu ve diş branşlarında sağladığı hasta memnuniyeti ile yurtdışından da büyük bir talep görmektedir. En iyi diş hastaneleri genellikle İstanbul’da yoğunlaşmıştır. Bu hastaneleri arayarak konaklama ve havayolu ulaşımı gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.

Diş tedavileri ücreti, doktorun yetkinliği ve merkezin lokasyonu gibi faktörlere göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda hastanın ağız ve diş sağlığına göre kullanılacak yöntem, medikal aletler vb. konulara göre de fiyat belirlenmektedir. En iyi diş doktoru seçerken fiyatı göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak seçiminizi doğrudan fiyat üzerinden yapmamanız gerekir.

Ucuz hizmet verdiğini belirten pek çok klinik diş hekimi olmayan kişilerden oluşan bir kadroyla hizmet veriyor. Aynı zamanda kalitesiz medikal ekipmanlar kullanılıyor. Bu sebeple tedavi, hasta için oldukça ağrılı ve zorlu geçebiliyor. Yukarıdaki listeye göz atarak en iyi diş hastanelerini tercih edebilirsiniz.

kaynak: https://iyihaberver.com/en-iyi-dis-doktorlari-ve-hastaneleri-hangileri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu